Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Депутати руйнують будівельну галузь

4022.jpg
 

Керівники близько 50 провідних будівельних підприємств столиці підписали лист до Президента з проханням вплинути на ситуацію з законопроектом 2629, ухвалення якого зупинить будівництво близько 200 об’єктів у Києві та зробить заручниками понад 100 тис.інвесторів, які вклали кошти в будівництво житла.

Провідні забудовники виступили проти поданого депутатами законопроекту 2629, який може повністю знищити українську будівельну галузь столиці.Провівши робочу зустріч в приміщенні «Київміськбуду», будівельники обговорили до яких проблем в галузі може привести проект закону.

«Останнім часом забудовники відчувають на собі великий тиск, який йде від структур законних і не зовсім, від політиків і деяких громадян.У цих умовах нам працювати не просто, доходило навіть до того, що на об’єктах відбувалися протистояння, в яких крайніми завжди робили нас. А зараз ситуація дійшла до того, що деякі високі політики взагалі вирішили зупинити будівництво.Для цього був підготовлений проект закону №2629 і 2629-1, який сьогодні перебуває на розгляді у профільному комітеті ВР. Цей закон просто шокував. Якщо його дійсно приймуть, то будівництво близько 200 об’єктів у Києві потрібно буде зупинити.Він руйнує все те, що нами було зроблено за останні 23 роки, пропонує зупинити все. За місяць переглянути нормативно-правову базу, а ми її створювали 15 років!», – Зазначив Заслужений будівельник України, голова ради директорів будівельної компанії« Укрбуд »Юрій Пелих.

Проектом закону передбачається введення мораторію до затвердження нового Генерального плану м.Києва на будівництво.

«Не зовсім зрозуміло, чому Верховна Рада займається питаннями будівництва в Києві.Як правило, там приймають те, що стосується України в цілому, а діяльність на місцях – компетенція місцевих органів влади », – зазначив Глава правління – президент ПАТ« ХК «Київміськбуд» Ігор Кушнір.

За словами Юрія Пелиха, законопроект не був затверджений в Головному науково-експертному управлінні.До того ж, в проекті запроваджується мораторій не на будівництво незаконних об’єктів, а на будівництво визначених у статті 1 проекту, тобто і тих, документи по яких не викликають сумнівів у законності їх отримання.

Більшість присутніх погодилися, що сьогодні будівельна галузь не має надійного захисту і підтримки від держави, при цьому підприємства платять мільйони гривень до бюджету, дають робочі місця, є основним двигуном економіки.

Керівники провідних будівельних підприємств столиці погодилися з негативними наслідками прийняття вищевказаного законопроекту, і підписали лист до Президента України Петру Порошенку та голові Верховної Ради Володимиру Гройсману з проханням захиститивід свавілля депутатів ВР.

«Цей законопроект дійсно дещо не зважений, він всю нашу роботу покладе на лопатки, а інвесторів фактично зробить заручниками – вони ж вклали гроші, чекають житла.Тому й вирішили звертатися до Президента – хто, як не він, може навести порядок. Сподіваємося, що він розбереться і все буде добре », – прокоментував Ігор Кушнір.

Джерело: kyivmiskbud.ua

, ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно