Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Деякі власники квартир не платитимуть податок на нерухомість

93.jpg
 

Схоже, 2014-й таки стане першим роком сплати податку на нерухомість, який в нашій країні намагалися ввести протягом десяти років.
Втім, з урахуванням численних і обширних пільг платити цей податок доведеться далеко не всім.

З питаннями про те, хто, як, коли і в якому розмірі повинен вносити новий податок, ми звернулися до виконуючого обов’язки директора департаменту доходів і зборів з фізичних осіб Міністерства доходів і зборів України Олександру Ревчук.

Почнемо з хороших новин: податок на нерухомість передбачає ряд пільг, який звільняє власників від сплати податку.І ті, хто має право на пільгу, можуть не хвилюватися: їм не потрібно ні приходити до податкової служби, ні надавати будь-які додаткові документи, ні подавати декларацію за підсумками року … У їхньому житті з появою нового податку нічого не зміниться.

Ну, а ті, хто повинен платити податок на нерухомість, швидше за все, про це вже знають.Адже ще в 2013 році, відповідно до вимог Податкового кодексу України, органи Міндоходов розіслали власникам житлової нерухомості за місцем їх реєстрації запрошення для звірки кількості об’єктів, що перебувають у власності, і розмірів їх житлової площі.В основному запрошення отримали громадяни, які мають нерухомість, сумарна площа якої більше пільговою, і ті, хто використовує житло для отримання доходів: здає в оренду, лізинг або відкрив там офіс.

Всі вони мали можливість пройти звірку об’єктів, щоб був сформований реєстр платників податку. У такій звірці в 2013 році взяли участь 1,7 мільйона осіб, і всі необхідні поправки внесені в базу даних.

Більше того, якщо громадянин отримав запрошення і побачив, що у вказаних даних його все влаштовує, він міг на звірку навіть не приходити: у такому випадку податок йому нараховуватимуть відповідно до інформації, наявної у Міндоходов.

Як бачите, найголовнішим у вирішенні питання, чи буде людина платити податок на нерухомість, є наявність пільги.Якщо сумарна площа всіх житлових об’єктів, якими володіє людина, менше пільгової і вони не використовуються для отримання доходів, то такий громадянин не платитиме податок.

Закон передбачає градацію ставок залежно від виду нерухомості і її площі.Так, для квартир площею від 120 до 240 квадратних метрів і будинків від 250 до 500 квадратних метрів ставку визначатимуть місцеві органи управління. Її розмір не повинен перевищувати 1 відсоток мінімальної зарплати.З урахуванням того, що в 2014 році мінімальна зарплата становить 1218 гривень, 1 відсоток від неї складе 12 гривень 18 копійок.

Місцева влада може призначити ставку і менше 1 відсотка.Але от якщо людина володіє різними об’єктами нерухомості площею від 370 до 740 квадратних метрів, тоді він буде платити фіксовану ставку в розмірі 1 відсотка мінімальної зарплати.

А для ще більшої площі діє єдина ставка – 2,7 відсотка.

Як же розраховується податок на нерухомість? Пояснимо на прикладі. Припустимо, у людини є квартира житловою площею 130 квадратних метрів. У даному випадку на 120 квадратних метрів нададуть пільгу, а за “зайві” 10 метрів доведеться платити податок.Застосуємо максимальну ставку: 1 відсоток мінімальної зарплати (у 2014 році – 12 гривень 18 копійок) за кожен квадратний метр:

12 гривень 18 копійок х 10 квадратних метрів = 121 гривня 80 копійок.

Отже, сума податку складе 121 гривню 80 копійок на рік.

І тепер найголовніше!У Податковий кодекс антикризовий пакет вніс зміни, які передбачають, що оподатковується не житлова, а загальна площа. Зміни набрали чинності з 1 квітня 2014 року.Тому схема розрахунку площі при сплаті податку буде така:

в 2014 році люди платять податок за нерухомість, якою вони володіли в 2013 році, і податком обкладається житлова площа;

в 2015 році громадяни будуть платити податок за нерухомість, якою вони володіли в 2014-му,отже, до 1 квітня розрахунок буде вестися з урахуванням житлової площі, а з 1 квітня і по 31 грудня 2014 року – виходячи із загальної.

Ще одне важливе питання: а якщо людина продала “зайву” квартиру? Припустимо, у нього було дві квартири по

100 квадратних метрів кожна.Одну він продав в листопаді 2013 року. У такому випадку в 2014-му йому буде нараховано податок тільки з 1 січня до 1 листопада – на площу понад 120 квадратних метрів. Після 1 листопада в його власності залишається одна квартира площею 100 квадратних метрів, що менше пільговою.Тому за останні два місяці року податок платити не потрібно.

Щоб довести факт продажу “зайвої” квартири, в ході звірки людина повинна надати документи, що підтверджують зміну власника житла: договір купівлі-продажу, дарчу, рішення суду.

До 1 липня громадянам будуть розсилати податкові повідомлення-рішення та квитанції з нарахованими до сплати сумами податку, який потрібно внести протягом 60 днів з дня отримання документа.

Якщо людина виявив якісь неточності в даних квитанціях, у нього ще є можливість внести корективи.Для цього потрібно терміново звернутися до податкової інспекції за місцем своєї прописки (реєстрації), незалежно від того, де знаходиться нерухомість, за яку вноситься податок. Припустимо, людина зареєстрована в Києві, а його нерухомість знаходиться у Львові, Одесі та Боярці.Так от, йому потрібно звертатися саме в столичну податкову службу – за місцем реєстрації.

– Це новий для нашої країни податок, який все ще викликає багато питань, – зазначив Олександр Ревчук.- Тому податкова служба у разі виявлення неточностей обов’язково піде назустріч людям для того, щоб усунути різночитання.Ми готові уточнити дані, при необхідності внести відповідні корективи, а також роз’яснити незрозумілі моменти нарахування та сплати цього податку.

Також нагадуємо, що при Міністерстві доходів і зборів України відкрита спеціальна телефонна консультаційна лінія (0-800-501-007), зателефонувавши на яку можна уточнити всі нюанси сплати даного податку.

Які пільги надаються при оподаткуванні будинків і квартир

Пільга по сплаті податку на нерухомість покладається незалежно від кількості об’єктів нерухомості (див. таблицю).Тобто якщо у людини дві квартири, два будинки, квартира і будинок і так далі, то головне, щоб їх сумарна площа не перевищувала пільгову. Тоді власник податок платити не буде.

У більш ранній редакції Податкового кодексу передбачалося, що податок платити доведеться, якщо у громадянина дві квартири, навіть якщо їх загальна площа менше пільговою. Але ця норма була згодом скасована.

Таким чином, людина, що володіє двома квартирами житловою площею 40 і 60 квадратних метрів, податок платити не буде, оскільки в сумі загальна площа його нерухомості становить 100 квадратних метрів, що менше пільгових 120 “квадратів”.

Водночас пільги по сплаті податку не надаються на об’єкти, що використовуються власниками з метою отримання доходів. Наприклад, людина має дві квартири – 40 і 60 квадратних метрів.Якщо в одній квартирі він живе, а іншу здає в оренду або використовує як офіс у підприємницькій діяльності, тоді за іншу квартиру стягуватимуть податок без надання пільги.

Крім того, минулого року в редакції Податкового кодексу з’явився пункт “Різні види об’єктів житлової нерухомості”. Він стосується людей, які володіють одночасно квартирою (частиною квартири) і будинком (частиною будинку). Їм надається пільга на 370 квадратних метрів.До 2013-го людині, яка має і будинок, і квартиру, за один об’єкт необхідно було платити податок залежно від застосування пільги.

Також відзначимо, що пільга дається конкретному громадянину на ті житлові метри, які є його власністю.Припустимо, квартирою в 140 “квадратів” володіють двоє, кожному належить по 70 метрів. У такому випадку, якщо у них немає іншої нерухомості, обидва мають право на пільгу при сплаті податку. Навіть незважаючи на те, що загальна площа квартири більше пільговою.

Джерело: ubr.ua

Возможно, Вам также будет интересно