Категории
af7dcba1acc0d89c58032625e003ed1f
Дивовижна нерухомість Ісландії
04.07.2016 Дайджест
 

Країна входить ООН, НАТО, МВФ і Шенгенської зони, але не є членом Євросоюзу. Її віддаленість від материка і від економіки ЄС вплинули і на місцевий ринок нерухомості.

Дуже локальний ринок

Ісландія далека від Європи не тільки географічно. Своєрідність і закритість цієї країни роблять її не дуже цікавою для глобальних гравців ринку нерухомості. В Ісландії не працюють такі міжнародні консалтингові компанії в сфері нерухомості як JLL, CBRE, Colliers, DTZ (Cushman & Wakefield), хоча є місцеві офіси всіх аудиторських компаній «Великої четвірки» (KPMG, Deloitte, PwC і E & Y).

Продажем ісландської нерухомості іноземцям займаються невеликі посередницькі компанії. Кілька агентств можна знайти в Росії, в Україні свої посередницькі послуги з купівлі житла в Ісландії пропонує компанія «Яна проперти».

Для українців, як і для більшості європейців, Ісландія занадто екзотична для того, щоб розглядати покупку житла в цій країні як інвестицію. Тим більше, володіння нерухомістю не дає автоматичного права на отримання виду на проживання. Так що місцевий ринок житла дійсно переважно місцевий.

Для глибокої кишені

Ціни на нерухомість в Ісландії високі за українськими мірками і більш-менш прийнятні за європейськими. Правда, до кризи 2008 року, коли місцева крона обвалилася більше ніж в два рази, ціни на ісландську нерухомість кусалися навіть за західноєвропейськими мірками.

Зараз скромна квартира (50-70 кв. м) в невеликому місті обійдеться мінімум в € 60-100 тис. Найчастіше вартість апартаментів становить € 100-150 і більше. Власний будинок може обійтися як в кілька сотень тисяч євро, так і в мільйон-другий. У Рейк’явіку квартира площею близько 100 кв. м на вторинному ринку може коштувати від € 200-300 тис.

Серед пропозицій про продаж зустрічається і комерційна нерухомість. Так, невеликий діючий готель в центрі Рейк’явіка можна купити за € 1,3 млн.

Довгострокова оренда житла в Рейк’явіку в залежності від його розміру, кількості кімнат і місця розташування обходиться приблизно в € 500-1000 на місяць.

Урбанізм зі здоровим глуздом

Архітектура Ісландії поєднує в собі риси північноєвропейської, західноєвропейської і північноамериканської. Тут можна знайти строгі будівлі скандинавського типу, затишні будиночки з елементами голландської архітектури, великі фермерські маєтку по-канадськи, прості приватні будинки в американському стилі, по-німецьки акуратні і організовані житлові комплекси і багато іншого.

Можливо, тому у всіх сегментах нерухомості в архітектурі панує різноманітність. Житло – це і невелика квартира, і просторі апартаменти, і власний будинок навіть в центрі Рейк’явіка. Театр чи музей – це сміливий архітектурний експеримент.

Простори країни і невисока щільність населення навіть у великих містах дають можливості для реалізації найсміливіших архітектурних рішень. Але знамените почуття самовідповідальності не дозволяє ісландським урбаністів виходити за межі почуття смаку і здорового глузду. Будь то власна оселя, громадська будівля або промисловий об’єкт, він буде побудований якісно і без кітчу.

Джерело: abcnews.com.ua

Читайте также

** *