Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Діє нове положення про гуртожитки

5882.jpg
 

19 серпня набрало чинності Положення про гуртожитки, затверджене наказом Мінрегіону від 27 квітня 2015 № 84.

Положення встановлює порядок надання жилої площі в гуртожитках, вселення, користування цією житловою площею та виселення

Гуртожиток – це спеціально побудований або переобладнаний житловий будинок, який використовується для проживання робітників, службовців,студентів, учнів, а також інших громадян у період роботи або навчання.

Жилі будинки реєструються як гуртожитки у виконавчому комітеті міських (крім міст Києва та Севастополя), районних у містах рад, районних у місті Києві та Севастополі державних адміністрацій.

За призначенням гуртожитки діляться на 2 види:

1) для проживання окремих осіб (житлові приміщення знаходяться у користуванні кількох осіб, які не перебувають між собою у родинних стосунках);

2) для проживання сімей (житлові приміщення, що складаються з однієї або декількохкімнат, знаходяться у відособленому користуванні однієї сім’ї).

У гуртожитках для проживання окремих осіб у разі необхідності можуть виділятися приміщення для проживання сімей.Ці приміщення повинні розташовуватися в окремих секціях гуртожитку за винятком тих, в яких передбачено один під’їзд. У гуртожитках для проживання сімей можуть у разі необхідності виділятися приміщення для проживання окремих осіб у такому ж порядку.

Житлова площа (не менше 6 кв. М на людину) у гуртожитках надається відповідно до ст. 128Жіліщного кодексу Української РСР залежно від черговості, наявності пільг тощо.

Вселення проводиться власником гуртожитку або уповноваженою ним особою на підставі ордера, форма якого наведена в додатку, виданого відповідно до ст. 129 ЖК УРСР, з одночасним укладенням договору найму житлового приміщення у гуртожитку.Облік ордерів та осіб, які проживають у гуртожитках, оформлення необхідних документів по реєстрації місця проживання або місця перебування здійснюються власником гуртожитку або уповноваженою ним особою.

Плата за проживання гуртожитку устанвливается у договорі найму відповідно до розрахунку, затвердженого власником гуртожитку. Розмір плати за житлово-комунальні послуги визначається відповідно до встановлених уповноваженим органом цін і тарифів.

Джерело: jurliga.ligazakon.ua

,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно