Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Долар змушує забудовників піднімати ціни на квартири

2843.jpg
 

Поряд з подорожчанням продуктів, проїзду, комуналки, впевнено повзуть вгору і ціни на житло. Особливо стрімко дорожчають квартири в новобудовах, адже долар притиснув до стіни навіть тих забудовників, які довго стримували зростання цін.

Очевидно, що вартість нового житла не росте так само швидко як недавно “вільна” американська валюта, але все ж змушує хвилюватися власників гривневих заощаджень.Є й інша сторона медалі, адже деякі zas більш лояльні до покупців і готові робити знижки та продовжувати термін розстрочки.

Січень на ринку первинної нерухомості – традиційно період затишшя.Початок 2015 не став винятком, адже багато потенційних покупців провели час у відпустках і в очікуваннях, як же розгортатиметься ситуація в країні.Тому не дивно, що кількість угод із продажу нового житла в цьому місяці в порівнянні з груднем минулого року скоротилася.

Зазвичай на початку року не поспішають піднімати ціни, бо початок року період новорічних акцій тощо.Незважаючи на це середня вартість квартир у гривні в новобудовах в січні порівняно з груднем зросла на на 4,83%.

Середні ціни на житло в Києві піднялися на 30,4% за рік (дані порталу “Столична нерухомість”).Майже всі забудовники вже відкоригували або планують найближчим часом відкоригувати ціни щодо курсу гривні, адже багато витрат компаній прив’язані до курсу долара.

“У нас не було індексації рівнозначної зростання курсу долара, але ми змушені були підняти ціни в межах названої вами цифри (+ 5% у гривні, – ред.). Собівартість квартир у чому залежить від курсу.Зростають витрати, по-перше, газ, який використовується при виготовленні матеріалів, це суто імпортна складова.

По-друге, транспортні витрати, пальне, які також залежать від валюти.У будівництві використовуються імпортні матеріали, а, значить, забудовники змушені реагувати на зміну курсу “, – пояснив Руслан Земляний, керівник відділу маркетингу Stolitsa Group.

Цілком логічно, що через падіння курсу гривні підскочили ціни на всі імпортні товари, такі як фасадні системи, штукатурка, фарби, плитка, віконні системи та інженерне обладнання.

Будівельні матеріали, які виробляються в Україні також залежать від валютних коливань, адже в країні немає всіх необхідних компонентів і забудовники використовують закордонну сировину.

Джерело: realt.ua

Возможно, Вам также будет интересно