Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Допустимий рівень шуму в будинку: санітарні норми

 

В Україні будуть діяти Державні санітарні норми допустимих рівнів шуму в приміщеннях житлових і громадських будинків і на території житлової забудови.
Відповідний наказ МОЗ від 22 лютого 2019 року № 463зарегістрірован в Мін’юсті.

Вимоги Державних санітарних норм встановлюють допустимі рівні шуму, що проникає в приміщення житлових і громадських будинків від зовнішніх і внутрішніх джерел, і допустимі рівні шуму на території житлової забудови.

ДБН не поширюються на приміщення спеціального призначення (радіо-, теле-, кіностудії та т. П.).

Норми покликані забезпечити обмеження інтенсивності або тривалості дії небезпечного фактора (шуму) шляхом встановлення критеріїв його допустимого впливу на здоров’я людини.Також вони повинні запобігти погіршенню умов середовища життєдіяльності населення при впливі шуму через планування і реалізацію заходів щодо зниження шуму до встановлених рівнів.

Нормуються параметри і допустимі рівні звуку і звукового тиску.

У додатку 1 до ДБН наведені допустимі рівні звуку в приміщеннях житлових і громадських будинків і на території житлової забудови.Відповідні значення в дБА (акустичний децибел, одиниця виміру рівня шуму з урахуванням сприйняття звуку людиною) встановлені, зокрема, для операційних приміщень в лікарнях і клініках (35 дБА); палат для різної кількості пацієнтів; кабінетів лікарівполіклінік, амбулаторій, диспансерів, лікарень, санаторіїв, масажних і косметологічних кабінетів, аптек (35 дБА); житлових приміщень будинків відпочинку, пансіонатів, будинків-інтернатів для людей похилого віку та інвалідів (вдень 40 дБА, вночі 30 дБА); житлових кімнат в гуртожитках(Вдень 45 дБА і вночі 35 дБА) і житлових номерів готелів різних категорій; музеїв, театрів, церков, спортивних залів, плавальних басейнів і т. п.

У деяких приміщеннях житлових і громадських будинків і на території житлової забудови допустимі рівні звуку відрізняються в залежності від часу доби: день (08:00 – 22:00) або ніч (22:00 – 8:00).

Допустимі рівні шуму від зовнішніх джерел в приміщеннях встановлені за умови забезпечення в них необхідного для певного приміщення повітрообміну.

Допустимі еквівалентні та максимальні рівні звуку і звукового тиску від транспортних потоків на прилеглих до житлових і громадських будинках територіях (на фасадах першої лінії забудови, які повернені в сторону магістральних вулиць загальноміського тарайонного значення, залізниць, джерел авіаційного шуму) допускається приймати на 10 дБ (А) більше, ніж передбачено в додатку 1, за умови застосування вікон в таких будинках з відповідною до ситуації звукоізоляційній можливістю і забезпечення в приміщеннях,захищаються від шуму, допустимих рівнів.

Наказ набере чинності з дня офіційного опублікування.

Джерело: jurliga.ligazakon.net

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно