Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Дорога квартира: що буде з цінами на оренду восени

13225.jpg
 

У Києві, як і в усіх обласних центрах, різко виріс попит на оренду квартир. Як пояснюють ріелтори, студенти та робітники створили ажіотаж на ринку нерухомості: на даний момент охочих зняти квартиру на 50% більше, ніж було ще місяць тому. Разом із цим зростають і ціни: в середньому в столиці житло за кілька тижнів подорожчало на 10-15% і, швидше за все, вартість квартир в цьому році вже не повернеться на колишній рівень.

Квартири йдуть як гарячі пиріжки

Якщо ще на початку літа квартира могла “простоювати” в очікуванні мешканців цілий тиждень, зараз практично на будь-які апартаменти знаходяться свої квартиранти, розповідає київський рієлтор Максим Бабуряк.

“Ось вранці розмістив оголошення – квартира за 6 тисяч, однокімнатна, з косметичним ремонтом – вже 17 раз дзвонили, на завтра чергу на перегляд розписана”, – розповідає експерт у сфері нерухомості.

Пік на ринку нерухомості починається в середині серпня і триває цілий місяць, пояснює керівник київського відділення Асоціації фахівців нерухомості Артур Пилипчук. У цей час житло активно шукають студенти і робітники. Влітку на ринку спостерігалося “затишшя” – українці в сезон відпусток переїжджають неохоче. Зараз же попит на квартири, за словами експерта, збільшився приблизно на 50%.

Зростання попиту підштовхнув власників житла переглянути вартість оренди. У середньому ціни зросли на 10-15%. Навіть після того, як попит знизиться (у другій половині вересня), ціни на ринку нерухомості не переглядатимуть.

“Вартість змінюється в кожен рік по-різному. Був рік, коли через масове переселення з Сходу ціни збільшилися значно. Зараз ціни виросли на 10-15%, але не більше. Це стосується тільки житла економ і бізнес класів. На преміум сегмент це ніяк не вплинуло”, – розповідає Артур Пилипчук.

Квартирантів цієї осені чекає ще один неприємний “сюрприз” – за “комуналку” доведеться віддавати приблизно 50% від вартості оренди. Наприклад, якщо оренда невеликої однокімнатної квартири (30 квадратних метрів) в 15 хвилинах їзди від метро може коштувати 4 тисячі гривень, за “комуналку” в такій квартирі (якщо споживати все енергоресурси відповідно до нормативу Кабміну) доведеться заплатити 1881,3 гривні. І це без урахування тарифів на вивезення сміття і утримання будинку. “Комуналка” в “трійці” обійдеться в 3200,1 гривні (в минулому році – 1621,5 гривні). Як кажуть ріелтори, в сегменті дешевого житла (до 7 тисяч гривень) комунальні послуги оплачують самі квартиранти.

На вартість оренди також може вплинути і курс гривні. В першу чергу через девальвацію національної валюти дорожчають дорогі квартири (найчастіше ціни на таке житло зафіксовані в доларах), проте з часом це впливає і на вартість оренди бюджетних квартир.

Генеральний директор одного з великих київських агентство нерухомості Галина Мельникова впевнена, найближчим часом ціни на оренду нерухомості кардинально не зміняться. “На ринку оренди столиці сформувалися толерантні відносини орендодавців і орендодавець. Тому навіть при зміні курсу валют, орендодавець не поспішає відразу піднімати ціну. Можливо, якщо курс долара досягне 40 гривень, то вартість оренди буде обговорюватися, сторони будуть шукати компроміс. У цілому, в найближчій перспективі навряд чи відбудеться істотна зміна вартості оренди”, – говорить Галина Мельникова.

Житла вистачить на всіх

“Зараз абсолютно не складно знайти житло. Пропозиції досить. У Києві багато квартир здається в оренду, а попит влітку знизився. Крім того, з огляду на кризу, багато сімей, які мали дві квартири, з’їжджаються в одну, а другу здають в оренду”, – розповідає Артур Пилипчук.

Ріелтор Максим Бабуряк уточнює: якщо влітку можна було вибрати собі житло з кількох варіантів, зараз часу для того, щоб перебирати варіанти, немає.

“Зараз люди дзвонять і просять хоч якийсь варіант.Найчастіше другий перегляд квартири влаштовувати не доводиться. У перший день, як показуємо квартиру, вже хтось займає житло.Тобто якщо ви подивилися один варіант, а потім інший і тепер думаєте, яке житло вибрати, поки ви думаєте, і перший і другий варіанти вже можуть зайняти”, – розповідає київський ріелтор.

Варто врахувати, що квартирантам доведеться заплатити відразу за два місяці проживання. Крім того, свої “комісійні” попросить і брокер. Ріелтор Юрій Стажнюк впевнений, більше 80% оголошень про оренду квартир розміщують посередники – зняти квартиру безпосередньо у власника складно.

У кожному місті діє своя “такса” на брокерські послуги.Наприклад, в Києві допомога ріелтора обійдеться в 50% від місячної оренди квартири, у Львові брокери беруть 100%. “Ми просимо 50% від вартості першого місяця оренди + власники просять 200% (за перший і останній місяць).Виходить, що суму, по якій пропонують житло, потрібно помножити на 2.5”, – розповідає Максим Бабуряк.

При цьому експерти радять квартирантам уважно поставитися до пошуку: останнім часом почастішали випадки шахрайства.

Поради експертів, як не потрапити на вудку шахраїв:

– Чи не платити ріелтору до моменту укладення договору оренди. Брокер повинен перевірити документи, що підтверджують право власності на квартиру і скласти договір оренди.

– Перевіряти документи на право власності. Власник квартири повинен показати документи, що підтверджують право власності на житло та свій паспорт.Крім того, як радить експерт, в документах на право власності необхідно перевірити, хто ще є власником житла.

– Обов’язково укласти договір оренди.У договорі, як пояснює Юрій Стажнюк, повинні бути вказані правильні паспортні дані власника квартири, адресу самої квартири і дані квартиранта.

– Шукати перевіреного ріелтора.Брокери, розповідає Максим Бабуряк, дорожать своїм ім’ям і найчастіше працюють з певною базою клієнтів.

Джерело: segodnya.ua

, , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно