Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Дорога столиця: оренда квартир в Києві подорожчала на 25%

13468.jpg
 

Власники київських квартир збираються непогано заробити на приїжджих. Напередодні нового ділового сезону вони підвищили ціни на житло приблизно на 25%. Орендарі змушені погоджуватися і знімати його навіть за таку вартість. На руку власникам житла відіграє зростання попиту з боку студентів і заробітчан, які приїхали спробувати щастя у столиці.

Минулої осені в Києві можна було орендувати квартиру з непоганим ремонтом, всіма необхідними меблями і побутовою технікою за 3 500 грн., зараз вона здається за 4 500 грн. в місяць, розповідає віце-президент Асоціації професійних управителів нерухомістю Анатолій Топал. “В кінці літа власники нерухомості підняли ціни на 25%”, – говорить він.

Основна маса потенційних клієнтів шукає найдешевше житло. Цим часто користуються ріелтори. Оголошення про здачу в оренду квартир за 3 000-3 500 грн. на місяць часто неправдиві: клієнтові пропонують варіант подорожче або кімнату в двокімнатній квартирі, пояснює засновник агентства “Вавилон” Артур Пилипчук. Житло за такими цінами зараз здається дуже рідко.

“Найдешевші квартири, як правило, знімають за один день”, – уточнює він.

Великим попитом користуються кімнати по 2 000 грн. за місяць або міні-хостели, де номер зі зручностями можна зняти за 3 000-3 500 грн. в місяць, розповідає Топал. Кожен п’ятий клієнт просить підібрати квартиру в спокійному районі, поруч зі станцією метро. За це, за його словами, потенційний орендар готовий заплатити на 1 000-1 500 грн. більше. Все житло, як правило, здається без урахування вартості комунальних послуг.

Київські власники житла – єдині, хто ризикнув підвищити вартість проживання. В інших містах-мільйонниках ціна оренди не змінювалася. Найдешевшу квартиру в столиці Галичини можна орендувати за 1 500 грн. на місяць, а житло кращої якості обійдеться в 2 000-2 500 грн. на місяць, говорить директор львівського агентства нерухомості “Істейт-Ексклюзив” Євген Мішанчук.

Що дозволило київським рантьє підвищити ціни? За оцінкою Пилипчука, кількість угод влітку-восени зросла на 20% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Основна маса клієнтів – студенти і співробітники з регіонів, які приїхали на роботу до столиці.

Столичні компанії, які не можуть закрити вакансії, запрошують фахівців із регіонів і оплачують їм житло в столиці, розповідає HR-менеджер компанії “Робота Інтернешнл” Тетяна Пашкіна.

“Як правило, це стосується посудомийок, клінінг-леді, продавців-консультантів, операторів контакт-центру”, – наводить приклад експерт. Фахівці такого рівня зазвичай заробляють 3 500-4 000 грн., для жителів невеликих містечок це непоганий дохід. Кияни часто відмовляються працювати за таку винагороду.

У жовтні оренда квартир може подешевшати на 5-10%, прогнозують ріелтори. Знижувати ставки будуть власники, які не змогли здати їх в оренду в період найвищого попиту. Стабілізація буде спостерігатися до весни наступного року, коли попит на нерухомість традиційно зростає.

Джерело: biz.liga.net

, , , , , , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно