Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Дорого і мало: 5 трендів на ринку комерційної нерухомості Києва

18909.jpg
 

Найгірші часи позаду. Попит і ставки зросли, Україна знову приваблива для міжнародних мереж.
У минулому році продажі одягу і взуття в валюті збільшилися на 5-10%, зростає відвідуваність торгових центрів, розповідає LIGA.net генеральний директор групи компаній Ультра (мережі одягу Baldinini, Levi’s, Pierre Cardin, Lagerfeld і Guess) Андрій Макаров.

Середня відвідуваність київських ТРЦ в минулому році – 787 осіб на 1000 кв м – приблизно на 10% більше в порівнянні з позаминулим роком, говориться в дослідженні консалтингової компанії UTG.Аналогічна ситуація спостерігається і в сегментах офісної, складської і готельної нерухомості.

Учасники ринку пояснюють зростання поліпшенням споживчих переваг і стабільним курсом.За даними дослідження HeadHunter Україна, в минулому році в 36% опитаних компаній зарплати підвищили всім співробітникам, ще в третини – тим, хто виконав або перевиконав план.

вакантність скорочується

В кінці 2016 року в Києві було порожнє близько 10% приміщень в торгових центрах, в кінці 2017 го – 6,5%, говориться в дослідженні UTG. Найпопулярнішими торговими центрами серед покупців стали Sky Mall, Ocean Plaza і Dream Town.

Поліпшилася ситуація і на ринку офісної нерухомості. За минулий рік вакантність в цьому сегменті скоротилася з 22,5 до 15%. Але вільних приміщень в Києві як і раніше досить.

Завантаження якісних київських готелів зросла до 47,3%. Зростання до 2016 року – на 7,4 п.п.Це максимальне зростання за останні п’ять років, говориться в дослідженні компанії JLL (Україна).

ставки ростуть

Активізація на ринку комерційної нерухомості дозволила гравцям підвищити ціни.В офісах і торгових центрах розмір орендної плати встановлюється в доларах і фіксується за курсом НБУ. У договорах на оренду складів такої прив’язки немає.

Наприклад, за минулий рік місячна оренда площ під відкриття магазину (площа 100-300 кв м) в торгових центрах подорожчала з $ 30 до 35 за один квадратний метр. Офісні площі менше зросли в ціні: з $ 21 до 22 за об’єкт класу “А” і з $ 12 до 14 – класу “В”.

Середній заявлений тариф на оренду готельного номера в Києві в готелях 3 *, 4 * і 5 * в порівнянні з 2016 роком зріс на 2,6% – до 3900 грн.

Нових об’єктів майже немає

У минулому році девелопери не поспішали відкривати нові об’єкти: так, в Києві почав роботу тільки один торговий центр – Academ City (пр. Академіка Палладіна) орендною площею 8000 кв м.

В експлуатацію введено два офісних центри: Astarta (28 000 кв м) і третя черга Forum Westside (2800 кв м).

У 2017 році в Києві відкрилися два брендових готелю: Park Inn by Radisson Kyiv Troyitska (196 номерів) і Mercure Kyiv Congress (160 номерів).

Україна цікава глобальним гравцям

У минулому році в київських торгових центрах нові магазини відкрили близько 20 міжнародних рітейлерів.

Наприклад, турецька мережа молодіжного одягу Collezione з’явилася в ТРЦ Ocean Plaza, американський бренд спортивного одягу і аксесуарів Under Armour – в ТРЦ Sky Mall, німецька марка взуття Rieker – в ТЦ Globus.

Найочікуваніші рітейлери – H & M і IKEA – оголосили про намір відкривати свої магазини в Україні.

Зростає і туристичний потік до столиці. Якщо в 2016 році Київ, за даними управління туризму Київської адміністрації, відвідали 1,2 млн іноземців, то в минулому році – 1,5 млн.

Кількість внутрішніх туристів за цей же період збільшилася з 1,8 до 2,5 млн осіб.

час купувати

На ринку комерційної нерухомості зафіксовано кілька угод.

Компанія New Ukraine PE Holding (входить до групи компаній Dragon Capital) стала власником двох бізнес-центрів класу “А”: “Євразія” та “Прайм” загальною площею 42 600 кв м.

Компанія Томаша Фіали продовжила покупки і в новому році.У січні АМКУ дозволив її дочірнім структурам купити великий львівський ТРЦ Victoria Gardens і запорізький бізнес-центр класу “А” Eco Tower.

Більш висока активність спостерігалася на ринку рітейлу.

Французький рітейлер Ашан купив українську мережу гіпермаркетів Караван.Купівля конкурента дозволить Ашан увійти в трійку найбільших мереж країни. У минулому році власники групи компаній АДС Олег Вишняков і Віктор Юшковська розділили активи.

Чотири з дев’яти київських активів – торговий центр і готель Космополіт, розважальний центр Ультрамарин і будівля, в якому розташований Мегамаркет на Петрівці, – перейшли в управління Вишнякова.Решта п’ять – ТРЦ Термінал в Броварах, аутлет-центр Мануфактура, будівлі Мегамаркета вулицями Горького, Сурікова і на четвертому кілометрі Одеської траси – старшому партнеру Віктору Юшковська.Він також контролюватиме роботу продовольчої мережі Мегамаркет і кінотеатрів Батерфляй.

АТБ викупила частину магазинів компанії Avanta Group, яка управляє продовольчими мережами Колібріс і 555.Billa продала три свої магазини в Дніпрі і Запоріжжя ритейлеру Varus. Billa відмовилася від розвитку в регіонах і залишила магазини тільки в Києві.

Джерело: biz.liga.net

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно