Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Довгобуди продадуть по цеглинах

7546.jpg
 

9 листопада 2015 Кабінет міністрів зареєстрував у парламенті законопроект №3431, яким має намір спростити процедури приватизації та державної реєстрації прав на об’єкти незавершеного будівництва.

Зміна правил гри дійсно потрібно, вважають експерти, але чиновники запропонували не найвдаліші рішення.

Буде простіше?

Основна ідея законопроекту – це спрощення порядку держреєстрації права власності на недобудови, які продаються під розбирання.Наприклад, пропонується переглянути відповідну норму Цивільного кодексу.Якщо зараз для реєстрації недобудови його власнику необхідний цілий перелік дозвільних та підтверджуючих документів, то законопроект пропонує реєструвати просто «відповідно до закону».Як пояснюють автори законопроекту, це важливий момент, адже на практиці у більшості недобудов просто немає цих дозвільних та підтверджуючих документів.

Автори документа ініціюють дозвіл продажу недобудов «без земельної ділянки на підставі результатів вивчення попиту за рішенням державного органу приватизації».Іншими словами, якщо зараз можна придбати недобудову тільки з правом власності та оренди на ділянку, на якій об’єкт розташований, то після прийняття законопроекту можна буде купити тільки будівлю, щоб розібрати його «по цеглинці».Правда, за словами директора компанії «Стандарт Девелопмент» Андрія Романенка, за фактом ці «цеглинки» представлятимуть собою будівельне сміття, а не матеріали.По-перше, через фізичного зносу, по-друге, через те, що на них ніхто не зможе надати сертифікат якості.

Теж не так

За даними Державної служби статистики, на початку року в Україні налічувалося 14,9 тис. Недобудов. З них 6,1 тис.(41,1%) перебували у стадії будівництва, а реалізація 8,8 тис. (58,9%) була припинена. Мінрегіон давно не рапортував про свої успіхи в боротьбі з довгобудами, тому що в цьому питанні йому похвалитися нічим.У його планах – добудувати всього 15 об’єктів незавершеного будівництва, і то за кошти місцевих бюджетів. У держскарбниці для цього грошей немає.

Замдиректора з розвитку девелоперської компанії «Стокман» Сергій Овчинников підкреслює, що особливих проблем з покупкою ділянок, на яких розташовані об’єкти незавершеного будівництва. «Якщо ти купуєш недобуд, то робиш це з конкретною метою.І неважливо, чи плануєш ти його розбирати: зареєструвати право власності на нього сьогодні не представляється проблемою », – стверджує експерт. Інша справа, що інвестори не дуже активно цікавляться подібними об’єктами.Все залежить від ціни і складності конструкції, розташованої на ділянці. Якщо мова йде про залізобетонних монстрах, розбирання яких обійдеться дуже дорого, то інтерес до таких ділянок менше.Якщо на ділянці розташований невеликий об’єкт, інтерес більше, пояснює Сергій Овчинников. Як приклад він наводить досвід декількох компаній, які придивлялися до великі ділянки в Києві на вул. Трутенка, де розташований промисловий недобуд.Але коли потенційні покупці прораховували вартість демонтажу, вони відмовлялися купувати ділянку.

Одним з найбільш активних покупців ділянок з об’єктами незавершеного будівництва можна назвати ГК «Укрбуд».Причому компанія набуває такі ділянки з багатоквартирними житловими об’єктами, щоб добудувати їх, продати і в підсумку отримати прибуток.Як об’ясняетруководітель департаменту продажів корпорації «Укрбуд» Оксана Голобородько, у кожному конкретному випадку проводиться ретельний аналіз об’єкта недобудови.У цілому на ринку, за її словами, ділянки купують як для того, щоб добудувати недобуд, так і з метою знесення старої будівлі та споруди нового. Вона каже, що випадки купівлі ділянок задля будматеріалів по ринку також мають місце, але зустрічаються дуже рідко.

Керівник інжинірингової компанії «СВМ Форум» Юлія Двораківська каже, що купувати недобуд заради будматеріалів безглуздо. «По-перше, такі об’єкти рідко консервують, тому вони знаходяться в поганому стані.По-друге, все, що можна було винести, вже забрали робочі », – розповідає вона.

Голова профільного парламентського комітету з питань економічної політики Андрій Іванчук повідомив ABCnews, що зараз очікуються експертні висновки щодо законопроекту з тим, щоб розглянути документ на засіданні комітету.За його словами, це може відбутися або на найближчому, або на наступному засіданні.

Джерело: abcnews.com.ua

,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно