Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Дуплекси і таунхауси. Правила оформлення власності в зблокованих будинках

16864.jpg
 

Приватний зблокований будинок – це одно-, дво- або триповерхова будівля, яке складається з відокремлених житлових зон. Головна умова – щоб кожне з таких жител надавало мешканцям можливість незалежного проживання.
Типи зблокованих будинків

Виділяють два види зблокованих будинків:

Дуплекси являють собою окремий будинок, що складається з двох ізольованих квартир. Вони можуть мати окремі входи з вулиці, але допускається наявність загальної вхідної групи.Квартири можуть розташовуватися як на одному поверсі, так і один над одним.

Таунхаус – це, по суті, окремі житлові будинки (секції, побудовані поруч і мають загальну стіну).Наявність власного входу, а також присадибної ділянки в даному випадку є обов’язковою умовою. В ряду може перебувати дві-три секції і більше (але частіше за все не більше восьми).Причому як з однаковими, так і з індивідуальними дизайном фасаду і плануванням приміщень.

Законодавча база

Зблоковані будівлі Державний класифікатор будівель та споруд (ДК 018-2000) відносить до приватних житлових будинків, нарівні з одноквартирних котеджами. Цивільний кодекс України (ЦКУ) дане поняття ніяк не регламентує.Там лише повідомляється (ст. 380), що житловим будинком може вважатися призначене для постійного проживання капітальна будівля, споруджена з дотриманням всіх норм і вимог.Однак будівництво житлових об’єктів на території України регламентує будівельний норматив ДБН В.2.2-15-2005 «Житлові будинки. Основні положення », який відносить будинку зблокованого типу до багатоквартирних.Тому при їх будівництві та обслуговуванні треба враховувати відповідні вимоги.

Варіанти володіння будинками

Майно, в тому числі нерухоме, яке належить двом і більше особам, ЦКУ відносить до категорії загальної власності.При цьому виділяють спільну сумісну та спільну часткову власність. У першому випадку все співвласники рівноцінно користуються майном, але їх частки не виділяють в натурі.Найчастіше такий спосіб вибирають при оформленні права власності на єдину будівлю для членів однієї сім’ї.

Згідно з вимогами ст. 356 ЦКУ, співвласникам частин зблокованого будинку потрібно оформляти володіння на підставі спільної часткової власності.Нерухомість можна розділити на рівні або різні частки. Причому як довільно, так і відповідно до розміру внеску у створення або придбання майна.Головне – чітко привести в договорі перелік приміщень, що належать кожному пайовику, їх метраж і характеристики.

У тому чи іншому випадку будинок-дуплекс або таунхаус є єдиним об’єктом нерухомості.Тому, відповідно до Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку», такі конструктивні елементи, як фундамент, несучі стіни і міжповерхові перекриття, покрівельна система (то, без чого неможливе повноцінне проживання в будинку), відносяться донеподільного майна. А ось горище або підвал знаходяться в спільному користуванні. При бажанні їх можна розділити на частини відповідно до частки кожного співвласника.

присадибна територія

Земля під будівлею повинна бути оформлена ще до початку будівництва і також перебувати у спільній власності. Зводити зблоковані будова на двох приватних територіях, розташованих по сусідству, не можна.А при покупці частини будинку в існуючому зблокованому будові новому власнику потрібно подбати про викуп частки і в присадибній ділянці. Те ж стосується і господарських будівель.

Продаж, передача або оренда таунхаусів

Власник частки в зблокованому будинку, як і будь-який інший відповідальний власник майна, має право його продажу. Однак відповідно до положень ст.362 ЦКУ, інші співвласники мають переважне право на придбання частки. Таким чином, продавець повинен письмово повідомити інших співвласників про свій намір із зазначенням вартості та інших важливих умов.Тільки після відмови «компаньйонів» або відсутності відповіді протягом місяця він має право на продаж майна. А ось передача частки у спадок здійснює в загальному порядку. Також кімнати всередині будинку і присадибні будови можна здавати в оренду.Треба лише пам’ятати, що орендарі повинні використовувати приміщення тільки за прямим призначенням, тобто для проживання.

Джерело: superdom.ua

, ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно