Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Екологічні матеріали для енергоефективного будівництва

9116.jpg
 

Існує ряд екологічних матеріалів, які підходять для енергоефективного будівництва.

Фундамент

Для фундаменту використовують камінь і повнотілі бетонні блоки.Альтернативою їм служатпустотелие блоки, які після установки заповнюють бетоном або керамзитобетоном. При виборі матеріалів важливо пам’ятати про те, що натуральний камінь може бути радіоактивним.

Ця проблема стосується і бетону, так як в суміш додають гравій і інші наповнювачі природного походження. Перевірити матеріал можна за допомогою спеціального приладу – радіометра.

Стіни

Якщо говорити про стіни, то найбезпечнішою традиційно вважається деревина. Однак і при її використанні слід враховувати пару важливих факторів. По-перше, просочення, що захищають цей матеріал від вогню, грибка і комах, токсичні.Тому якщо деревина вже просякнута, важливо поцікавитися, який був використаний розчин і чи відповідає він вимогам екобезпеки.

Якщо захисне покриття необхідно буде наносити самостійно, слід особливо уважно поставитися до вибору складу, яким будуть обробляти стіни зсередини.

Другий важливий момент – теплопровідність.Незважаючи на те що деревина вважається теплим матеріалом, жорстким європейським вимогам її показники вже не відповідають. Відповідно, в холодному кліматі енергоефективний зруб з колоди без додаткового утеплення побудувати не вийде.

Якісний клеєний брус забезпечує кращу герметичність стиків і не розтріскується, тому стіни з нього мають меншу теплопровідність, ніж з колод.Але, з огляду на постійне зростання цін на енергоресурси, в холодних регіонах тепер все частіше зводять каркасні конструкції з «начинкою» з утеплювача.

Зовні будинку обшивають деревом, тому на вигляд вони майже нічим не відрізняються від традиційних зрубів.Деякі компанії також почали виробляти дерев’яний брус з утеплювачем всередині, що дозволяє зберігати вірність традиціям і в той же час піклуватися про теплоеффектівності житла.

У сучасному екодружественном будівництві застосовують ще один повністю натуральний матеріал -саманний цегла (АДОБ). Зараз він переживає друге народження. Готують саман з суміші землі, глини, піску, соломи і води.Він не вимагає випалу, утрамбовки і використання допоміжних матеріалів типу цементу. Подібне будівництво набирає обертів сьогодні і в Україні.

Ще один матеріал натурального походження -керамоблок.Як і звичайний цегла, його виготовляють з глини, однак пори і порожнечі всередині керамоблокаобеспечівают набагато більш високий опір теплопередачі. Крім того, цей матеріал легше, а значить, менше навантажує фундамент.Великий формат блоків забезпечує швидкість проведення робіт, а спеціальний теплий розчин для кладки запобігає утворенню містків холоду.

Популярністю також користується газобетон – теплий, легкий і порівняно недорогий матеріал.Для виробництва газобетонних блоків використовують натуральну сировину: вапно, воду, цемент і кремнеземний компонент (кварцовий пісок).Пористість забезпечується додаванням невеликої кількості алюмінієвої пасти, яка вступає в реакцію з вапном, в результаті чого виходить легкий і об’ємний, при цьому міцний штучний камінь.

Дах

Для дахів найкращими покриттями традиційно вважають керамічну черепицю, гонт, очерет, очерет, а також дерен (зелена покрівля).За іронією долі саме ці, даровані нам природою покриття в ХХI столітті почали лояльніше ставитися до категорії елітних і сильно піднялися в ціні.

Джерело: superdom.ua

,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно