Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Економ і раніше найпопулярніший на ринку нерухомості – віце-президент “Київміськбуду”

18056.jpg
 

Віце-президент “Київміськбуду” Аркадій Бондарев розповів про те, яке житло найбільш затребуване на ринку нерухомості, і чи варто затягувати з покупкою квартири.
Класифікація житлової нерухомості визначає не лише рівень її комфортності, але і є безпосереднім фактором ціноутворення. Деякі експерти стверджують, що ситуація на ринку сьогодні сприяє зниженню вартості квадратного метра.Нібито цьому сприяє велика кількість побудованого житла і низький попит населення.Яке житло найбільш затребуване на ринку нерухомості, і який прогноз можна зробити з приводу вартості квадратного метра в бліц-інтерв’ю віце-президента однієї з найстаріших будівельних компаній – “Київміськбуд” – Аркадія Бондарєва.

Який із сегментів ринку ви вважаєте найбільш перспективним?

Найбільш затребуваним, а тому і перспективним, на сьогоднішній день залишається економ-клас.Цьому чимало сприяє тривале падіння економіки, нестабільність банківського сектора і зниження доходів громадян. Відкладений запит на власне житло дуже великий. А іпотечні програми ледь-ледь починають відроджуватися.Поки середньостатистична людина не зможе дозволити за кілька років накопичити на недорогу квартиру, саме цей клас житла буде превалювати над іншими.

Чи згодні ви з думкою експертів, що комфорт-клас витісняє економ?

Прибутковість житла комфорт-класу безсумнівно вище, тому що комфорт-клас поєднує в собі деякі можливості рівня бізнес-клас, але залишається досить доступним, як економ. Але більшість людей все-таки орієнтовані на доступне житло.Один з показників – велика затребуваність малометражних квартир, іменованих “Смарт”. Ну і висока комуналка диктує свої умови.

Чи закінчилася оптимізація площ квартир?За рахунок чого зараз забудовники зменшують загальну площу квартири не на шкоду комфорту?

Ні, забудовники орієнтуються на запити ринку, а ринок поки не вимагає повернення багатометражні квартир.Оптимізація площ в основному відбувається за рахунок коридорів, комор і балконів. Нікому не потрібні зайві некорисні площі, які неможливо пристосувати під щось необхідне, але при цьому за них потрібно платити.

Які планувальні рішення зараз затребувані?Наскільки виправдалася ставка на студії?

Найбільш затребуваними залишаються стандартні планування, в яких вже спочатку зрозуміло, де буде шафа-купе і як поставити диван у вітальні. Досить великий попит і на квартири-студіо.Активним попитом користуються квартири стандартного метражу – однокімнатні від 35 кв.м, двокімнатні від 47 кв.м, троячки від 70 кв.м. Часто покупці уточнюють, чи будуть засклені балкони.

При цьому, зараз чимало покупців житла і бізнес-класу.Якщо дивитися на наші об’єкти – то люди охочіше сьогодні купують на Новомостицької і на Радченко, ніж, скажімо, на Русанівці. Ціна все-таки первоначальна.

Що в нових проектах зараз musthave? На що ще, крім ціни, звертає увагу покупець?

Покупці все більш вимогливі до планувань, обов’язково повинна бути дитячий майданчик, по можливості паркінг або гостьова стоянка, зручні в’їзди / виїзди.У деяких своїх об’єктах КГС вже встановлює сонячні батареї і подзарядні пристрої для електромобілів. Якщо ця послуга буде затребувана, такими пристроями будуть оснащені всі нові будинки компанії.

Який ваш прогноз за цінами на 2018 рік – чи варто купувати квартиру зараз або чекати здешевлення?

Чекати підвищення і не втішається порожніми надіями на зниження ціни. Собі в збиток забудовники працювати не будуть.Мінрегіон вивів собівартість будівельних робіт на 2018 рік у розмірі 14 340 грн за кв.м – це мінімальна вартість без урахування суми за землю, технічну документацію і т.д. Враховуємо і прогнози щодо зростання цін на електроенергію і пальне, а також зростання мінімальної зарплати.Додаємо все це до мінімальної ціни і вже маємо як мінімум 15 000 – 17 000 грн за кв.м для віддалених ділянок.

Джерело: abcnews.com.ua

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно