Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Експерт: переклад українських будинків з ЖЕКів на ОСББ займе 100 років

11443.jpg
 

При збереженні нинішніх темпів створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), Україні знадобиться близько 100 років на переведення житлового фонду (багатоквартирних будинків) на нову форму розпорядження, утримання та управління будинком і прибудинковою територією.Таку думку озвучив експерт ГО “Громадський аудит” Тарас Галайда.

Чи не підштовхнуло мешканців багатоквартирних будинків до активного створення ОСББ та наближення дати ліквідації в Україні ЖЕКів і передачі функцій управління будинками ОСББ або керуючим компаніям. “Зрушення є, але дуже несуттєвий в масштабах України. Можливо, на 10-15% прискорилися темпи оформлення документів по ОСББ. Статистика по Україні показує, що за рік реєструється близько 400-500 об’єднань по всій країні. Це вкрай низькі темпи. Я проводив розрахунки, згідно з якими на перереєстрацію всіх багатоквартирних будинків на ОСББ знадобиться 100 років”, – зазначив Тарас Галайда.

Загальнодержавна програма реформування і розвитку житлово-комунального господарства на 2009-2014 рр. передбачала створення на кінець 2014 року 45 530 об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. А фактично на 1 жовтня 2015 року їх в нашій країні було сформовано 14 328 – це 19,13% від загальної кількості багатоповерхових будинків країни (74 900 будинки).

На думку експерта, активне переоформлення форм управління будинків і створення ОСББ могло б прискорити реалізацію іншої програми держави – з проведення комплексної термомодернізації житлового фонду в Україні. (За даними Держагентства енергоефективності, повної темомодернізаціі вимагає 80% житлового фонду України). “Одержувачем компенсацій за кредитами держпрограми утеплення житла ОСББ є приватні особи – вони можуть використовувати кошти для розвитку домовик інфраструктури, утеплення будинків та впровадження енергоефективних технологій. А керуючі компанії, які будуть призначати замість ЖЕКів, не мають права брати позики. У законі такого права для них не передбачено”, – підкреслив Тарас Галайда.

Нагадаємо, що c 1 липня 2015 рвступив в силу закон “Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку”, що передбачає роздержавлення житлово-комунальної сфери та зняття з держави зобов’язань по фінансуванню і змістом багатоквартирних будинків. Ним передбачається передача функції з експлуатації та управління багатоповерховими будинками об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків. ОСББ має здійснювати управління будинком, і наймати підрядників і укладати договори з постачальниками комунальних послуг.

Джерело: ubr.ua

, , , , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно