Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Експерт: Зараз вдалий час вкласти гроші в нерухомість

2767.jpg
 

Зі стрибком долара стрімко піднялися ціни на столичну нерухомість. Купити житло тепер можна не менш, ніж за один мільйон гривень.

На сайтах з купівлі-продажу нерухомості однокімнатну квартиру поряд зі станцією метро “Голосіївська” в спальному районі Києва продають за 1 млн 579 тис грн. або 55 тис дол. – квартира 34 кв. м. в 16-поверховій панельці. Двушку площею 61 кв. м. в спальному районі Оболоні пропонують за 2 млн 354 тис 958 грн. Трикімнатна квартира з дорогим дизайнерським ремонтом на 80 кв. м. в Кадетському Гаю, біля центру, коштує 42 млн грн.

“Зі стрибком долара купувати житло на вторинному ринку не вигідно, – каже Сергій Злидень, президент асоціації фахівців з нерухомості. – Продавець хоче отримати за товар долари, а не гривні. А таких людей, які можуть за валюту купити житло, дуже мало. Вторинний ринок знаходиться в стані стагнації і поступового зниження. Зрівнявся з первинним за ціною. Але це не означає, що він повністю стоїть. Вигідні пропозиції з’являються. Буває, що власнику житла потрібно негайно його продати. У такому випадку при покупці необхідно залучати ріелторів”.

– Яка ситуація на первинному ринку?

– Курс долара змушує його активізуватися. Будівельники не встигають індексувати квадратні метри. Або якщо і індексують, то значно повільніше, не такими темпами, як дорожчає валюта. Зараз відповідний час вкласти гроші в нерухомість. Адже зберігати накопичення в гривнях невигідно, а у валюті важко, тому що її зараз так просто не купиш. Буває, що самі продавці-забудовники пригальмовують продажу, щоб індексувати квадратний метр. Або знімають з продажу. Зараз вигідно вкладати гроші в нерухомість. Можна заробити ще й на курсі.

– На які компроміси зараз йдуть забудовники?

– Щоб не втратити покупців – підвищують вартість в гривні не значними темпами, стимулюючи попит. Мовляв, дивіться: ціни ростуть, у нас вони теж не стоять на місці. Але курс у них менше, ніж на ринку. Роблять середню ціну між доларом і гривнею.Наприклад, квадратний метр коштує тисячу доларів. До Нового року один долар коштував 14 гривень, зараз майже сорок, а вони рахують по 20-ти гривень.

– Хто сьогодні купує житло, адже кредитів банки не видають?

– На ринку нерухомості операції проводять з тими контрагентами, які мають живі гроші. Про залучені кошти або іпотеку навіть не йдеться. З іншого боку, якби кредити давали, то й ціни на ринку нерухомості збільшувалися стрімкіше.

– Скільки триватиме така ситуація?

– Стагнація на ринку буде тривати до кінця 2015 року точно, поки не буде економічного пожвавлення.

– Можливо масове банкрутство будівельних фірм, як це було в 2008 році?

– Сьогоднішні великі будівельні фірми мають власний резерв, вони вже пережили одну кризу. Зараз намагаються не будувати великі масиви. Як правило, будують один будинок, де об’єм залучених коштів не критичний. Серії банкрутств не буде.

Джерело: realt.ua

Возможно, Вам также будет интересно