Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Експерти назвали основну причину недобудов в Києві

5095.jpg
 

Виконавчий директор Конфедерації будівельників України Віталій Грусевич вважає, що корупція в судовій гілці влади є основною причиною виникнення недобудов.

“Корінь цієї проблеми лежить не в площині фінансів, корінь цієї проблеми загальний і він лежить у площині корупції та в необхідності реформування судової гілки влади, бо якби судова гілка влади, прокуратура працювали якісно, ​​то, повірте,недобудов в Києві б не було, тому що були б відповідальні за це люди “, – сказав він.

На сьогодні гучних житлових об’єктів незавершеного будівництва та ошуканих інвесторів в столиці безліч, при цьому з числа забудовників немає жодного особи, яка б понесло персональну відповідальність за незавершення будівництва об’єктів в заявленітерміни.

Тенденція до виникнення житлових недобудов в цілому і в Києві, зокрема, склалася протягом останніх приблизно 10 років внаслідок скасування значної кількості регуляторних функцій у будівництві з боку держави і проведення процесів дерегуляціїзанадто швидкими темпами, уточнив він.

“Їх потрібно було вводити поступово, тому що коли ми говоримо, що ми як держава позбавляємося від певних регуляторних механізмів, то ми повинні говорити і про те, що повинні бути функції контролю і ці функції мають бути грамотно передані”, – пояснив Грусевич.

Разом з тим він зазначив, що держоргани на сьогодні мають достатню кількість повноважень для регулювання проблемних питань з житловими недобудовами, які зводяться із залученням коштів приватних фізосіб-інвесторів, проте слід виправити ситуацію звстановленням необхідного контролю в будівництві.

Кількість недобудов в Україні на 1 січня 2015 склало 14915, що з урахуванням раніше оприлюднених даних на 8,9%, або 1465 одиниць менше, ніж на 1 січня 2014 року.

Згідно з повідомленням, із загальної кількості проблемних будівництв на початок 2015 перебували на стадії будівництва 41,1%, або 6127 одиниць, а тимчасово припинено або законсервовано будівництво 58,9%, або 8788 недобудов.

Джерело: newbud.ua

, ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно