Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Експерти повідомили, коли варто очікувати активізацію українського ринку нерухомості

10126.jpg
 

“За умови стабільності курсу національної валюти ми плануємо, що восени 2016 року вже пожвавлення, але не зростання цін.А ось кількість угод на ринку нерухомості буде зростати, при цьому як в первинному, так і у вторинному сегментах “, – зазначив президент АСНУ Сергій Злидень на прес-конференції в Києві.

Згідно з даними заступника голови комітету АФНУ з статистикою і аналітиці Дениса Седакова, темпи продажів об’єктів на первинному ринку нерухомості України продемонстрували зростання ще в листопаді минулого року і за станом на перший квартал 2016 року залишаються стабільними.

“Ми відчуваємо, що дно пройдено приблизно у вересні-жовтні минулого року, а вже з листопада спостерігається позитивна тенденція, яка, сподіваюся, збережеться”, – сказав Д.Седаков.

При цьому він зазначив, що в 2016 році в лютому не спостерігалося різкого падіння обсягу продажів первинної нерухомості, як це було останні два роки.

“У цьому році такої тенденції не спостерігалося.У січні, лютому, березні продажі були високими “, – зазначив заступник голови комітету АФНУ з статистикою і аналітиці.

За його прогнозами, при відсутності різких стрибків девальвації національної валюти ціни на об’єкти первинної нерухомості залишаться на поточному рівні.

Як зазначив голова комітету АФНУ з статистикою і аналітиці Едуард Бразас, в 2015 році у всіх регіонах України проявилася тенденція щодо переорієнтації попиту покупців нерухомості з вторинного ринку на первинний.

“Наприклад, ринок того ж Дніпропетровська чи Одеси живий в основному завдяки первинним проектам, які” розморозились “і добре будуються. На “вторинку” попит досить слабкий “, – сказав Е.Бразас.

Він уточнив, що згідно зі статистичними даними Міністерства юстиції України, в 2014 році в цілому по країні було зареєстровано близько 300 тис. Договорів щодо відчуження прав власності, а в 2015 році падіння даного показника склало не менше 30%. За словами Е.Бразаса, такі дані відображають значне скорочення обсягу продажів на українському ринку вторинної нерухомості.

Згідно з прогнозами Е.Бразаса, обсяг продажів на вторинному ринку нерухомості України найближчим часом також буде зменшуватися, оскільки ціни на об’єкти прив’язані до курсу долара.

“На жаль, ринок буде продовжувати падати, а” первинка “буде мати всі козирі і” збирати вершки “з ринку, тим більше, що багато цікавих об’єктів з’являється”, – вважає Е.Бразас.

У той же час голова комітету АФНУ з статистикою і аналітиці зазначив, що збільшення вартості комунальних послуг для населення фактично підвищило рівень цін на орендоване житло – тепер більшість власників житла здають його в оренду за умови оплатиорендарем житлово-комунальних послуг в повному обсязі.

На думку Е.Бразаса, кількість угод по здачі в оренду житла в 2016 році буде збільшуватися на тлі активного попиту, не дивлячись на прогнозоване зростання цін на такі об’єкти.

Джерело: news.finance.ua

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно