Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Експерти ринку нерухомості хочуть повернути розрахунки “готівкою”.

3414.jpg
 

На сьогоднішній день в українському законодавстві з’явилася серйозна розбіжність ряду положень, які впливають на роботу ринку нерухомості.

Як розповів СтройОбзор член Ради директорів компанії “ХАН (Харківське агентство нерухомості)” Андрій Правдин, одна директива зобов’язує здійснювати угоди використовуючи безготівковий розрахунок, а друга не дозволяє знімати з рахунків гроші.

“З 2013 року розрахунки за покупку нерухомості, згідно з українським законодавством, повинні проводиться в національній валюті, а також шляхом безготівкових розрахунків через банківську систему.Давайте розглянемо приклад, коли нерухомість для громадянина є єдиним активом, який він не зможе відновити. У ситуації, коли банки один за одним банкрутують, людям пропонують розраховуватися через банківську систему.Мало того, що українці зараз прагнуть знизити курсові ризики, які з’являються в результаті різких коливань долар-гривня, і врахувати це у своїх розрахунках. При цьому їм потрібно класти гроші в банк, який завтра може вже не функціонувати.У Харківській області великий перелік таких банків. Також зараз є ліміти на зняття готівкових коштів, що призводить до того, що покупець може дуже довго знімати гроші, отримані за свою нерухомість. Це суттєве обмеження прав “, – упевнений Правдин.

На думку експерта, держава, зберігаючи такий порядок в обстановці, що склалася, змушує людей або ризикувати, або ставати злочинцями і порушувати закон.

“Ми просимо Нацбанк, розуміючи важливість для економіки безготівкових розрахунків у національній валюті, дати можливість громадянам повернутися до старого порядку на той час, поки не стабілізується економічна ситуація і не відновиться надійність банківської системи.Також я б хотів відзначити, що мова йде про рівень правової культури в країні і поваги до законів. Адже, коли держава свідомо створює закон, який не буде виконуватися, воно за визначенням виховує в громадянах неповагу до законодавства в цілому. Повинен бути виконуваний закон “, – упевнений Правдин.

Представник асоціація приватних підприємців Олександр Чумак впевнений, що для виходячи з тупикової ситуації, необхідно розширити сферу тих людей, які залучені в процес вирішення цієї проблеми.

“Необхідно звернутися до фахівців, які зможуть запропонувати конкретні кроки, які дозволять вирішити тупикову як для споживача, так і для бізнесу ситуацію”, – говорить Чумак.

Джерело: stroyobzor.ua

Возможно, Вам также будет интересно