Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Експерти розповіли чому українці перестали купувати житло

3566.jpg
 

Українці перестали купувати нерухомість, а якщо і купують, то тільки в Європі. Однак експерти стверджують, що це не масовий переїзд і покидання країни, а просто захист свого капіталу.

Український ринок нерухомості стає все менш популярним. Тепер потенційні покупці більше уваги звертають на зарубіжний.

Експерти зафіксували масовий відтік капіталу з вітчизняного ринку нерухомості.При цьому спостерігається підвищений інтерес українському в Польщу, Чехію, Словаччину, Болгарію, Іспанію, Італію.

Справа в тому, що в правовому плані зарубіжна нерухомість більш стабільна і врегульована.Чи так це і стане вітчизняна нерухомість знову популярною розповів президент асоціації ріелторів України Сергій Злидень.

Скажіть, дійсно відзначається масовий відтік капіталу з вітчизняного ринку нерухомості?

– Відтік капіталу – це голосно сказано. Швидше за все, це не та сфера, де може бути такий великий фінансовий відтік. Однак така тенденція дійсно є. Тобто сьогодні дуже багато людей, які навіть не замислювалися про закордонну нерухомість, виходячи з політичної та економічної ситуації, і мають додаткові гроші, які вони зуміли зібрати за період, що залишився звертають увагу на те, щоб придбатиквадратні метри в Європі.

Яка ціна питання? Наскільки там дешевше?

– Ціни приблизно однакові. У порівнянні з Києвом навіть в деякій мірі дешевше. Але якщо ми говоримо про країну в цілому, то це не порівнянні речі.Якщо, наприклад, порівнювати Афіни і Київ, то в Афінах, звичайно, буде дорожче.

Чому Польща, Чехія, Словаччина, Болгарія, Іспанія, Італія?

– По-перше, тут є історичний фактор. Це країни РЕВ, економічна співдружність ще з пострадянських часів і вони до нас ближче.По-друге практично всі вони знаходяться в прикордонній зоні і межують з нашою державою.А по-третє дуже багато наших співвітчизників вже знаходяться в цих країнах, які покинули Україну при розвалі СРСР, і оселилися там – у Словаччині, Чехії, Польщі, Угорщини, Румунії.

Якщо говорити про Угорщини, Румунії, то там дуже багато етнічних народів, які знаходяться, наприклад, у Закарпатській області. Вони дуже інтегровані і люди часто перетинають кордон і їздять на заробітки.Що ж стосується Італії та Іспанії, то швидше за все ці країни теж були відкриті в кінці 90 – на початку 2000, але відкриті більш для людей, які пов’язані з туризмом, тобто для більш високого сегмента.Тому ці країни більш популярні для тих людей, які мають більший дохід у нас в країні.

Я хочу звернути увагу на той нюанс, що це не є масовим переїздом і покиданням нашої країни. Це просто покупка додаткової нерухомості.Перша мета – збереження капіталу, друга – це отримання виду на проживання, ну, так, про всяк випадок.Або це може стосуватися також більш молодого покоління – студентів, дітей, у зв’язку з європейською інтеграцією нашої країни пов’язують своє життя не тільки локально з Україною, але і взагалі з усією Європою.

А що ж з українським ринком нерухомості?

– На ринку нерухомості за підсумками першого кварталу дуже великий а перешкод а ринку нерухомості.Його завдала нестабільність національної валюти, яка була у нас буквально в січні-лютому, тобто знецінення її в два рази, що, загалом-то, заморозило ринок як такий у зв’язку з тим, що через невизначеність просто припинилися всі операції на вторинному ринку.

Загальмувалися також операції на первинному ринку, стали набагато менше проходити. Зараз ситуація стабілізувалася, і відразу ж ми бачимо невеликий сплеск активності.Практично будь-який з якою ріелтер сьогодні відзначає, що не тільки в оренді, але і вже і в купівлі-продажу, не тільки на первинному ринку, але і на вторинному, йде активність, перегляди, дзвінки.Яка ділова активність є, хоча кількість угод ще не збільшилася, поки ми цього не відзначаємо.

Джерело: meget.kiev.ua

, , , , , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно