Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Експерти розповіли наскільки вигідно купувати житло з метою здачі в довгострокову оренду

3748.jpg
 

Незалежно від того, в країні криза чи економічне зростання, нерухомість у великих містах залишається непоганим активом.

У будь-який момент її можна продати або здати в оренду. Зараз, коли ціна на квадратні метри в доларах знижується, ми вирішили з’ясувати, чи є сенс вкласти гроші в квартиру з метою її подальшої здачі і за скільки окупиться така інвестиція.

Що з орендою.

Оренда, як і ціни на житло, демонструє висхідний тренд у гривні, але падіння цін у валюті. З початку весни в столиці ціни на знімне житло підвищилися на кілька тисяч гривень у порівнянні з аналогічним періодом 2014 року.

За даними віце-президента Ліги експертів України Андрія Гусельникова, житло, яке здавалося по 5 тисяч гривень, зараз намагаються здати по 7 тисяч гривень. Тобто зростання гривневих цін склало близько 40%. При цьому доларові ціни просіли на 40-50% залежно від району.

Якщо порівнювати сьогоднішню ситуацію з докризової, то, звичайно, перспективність вкладень з точки зору отримання подальшого доходу впала.Як кажуть експерти, сумний приклад нерухомості Луганська і Донецька, а також банкрутство півсотні банків показали людям, що зараз найкраще тримати всі свої заощадження в готівковій валюті.

– Зараз стало менш вигідно купувати квартири для подальшої здачі в оренду, тому що дуже великий термін окупності. Люди намагаються вкладати не в нерухомість, а переводити заощадження в долари і просто зберігати.

Коли окупиться житло.

Давайте порахуємо, коли окупиться вкладення в нерухомість з метою її подальшої здачі в оренду. Ми не будемо прогнозувати динаміку зміни цін на ринку, тому як сьогодні що-небудь пророкувати дуже складно.Тому ми візьмемо гривневі ціни при продажу і при оренді і спробуємо скласти хоча б орієнтовний графік виходу на прибуток.

Отже, на первинному ринку можна отримати готову квартиру десь за 450 тисяч.Ще тисяч 50 доведеться витратити на мінімальний ремонт та купівлю бюджетної меблів і техніки. При цьому заселити квартирантів ви зможете не раніше ніж через два роки.

Як кажуть фахівці, таку квартиру з недорогим ремонтом за теперішніх часів можна здати як мінімум за 4000 гривень, при цьому комуналку платять квартиронаймачі. Нескладно порахувати, що за рік така квартира принесе 48 тисяч гривень.За законом з цих доходів вам доведеться платити податок розміром 15%. Тобто на руки ви отримаєте 40,8 тисячі грн.

Якщо врахувати перші два роки, поки ви нічого на ній не зможете заробити, то виходить, що житло окупить себе не раніше ніж через 14 з половиною років.Прибутковість такого вкладення при нинішньому курсі не перевищить 8% річних.

Якщо ви зараз будете купувати однокімнатну квартиру на вторинному ринку, то витратите на неї 25 тисяч доларів, що за нинішнім курсом становить близько 560 тисяч гривень.Ті ж 50 тисяч гривень доведеться вкласти в ремонт і меблі. Зате квартиру можна починати здавати вже через місяць-другий.

Ціни на таке житло, правда, трохи нижче, ніж в новобудовах.Але якщо зробити косметичний ремонт і розташування будинку непогане, то можна взяти ті ж 4 тисячі гривень. Після сплати податків у вас на руках опиниться 40,8 тисячі гривень. Неважко порахувати, що вкладені сьогодні 610 тисяч гривень відіб’ються за 15 років.

Виходить, що терміни окупності квартир на первинному і вторинному ринках практично однакові.

Джерело: meget.kiev.ua

, , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно