Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Експерти розповіли про нюанси нового закону про відчуження житла

2931.jpg
 

Зростання тарифів на комунальні послуги цілком здатний спровокувати українців відмовитися платити за комунальні послуги. Щоб уникнути цього влада цілком можуть згадати про практику відчуження житла за комунальні борги.

У всякому разі, експерти таку можливість допускають.

1. При борг менше 10 000 грн житла не позбавлять.

Якщо борг становить більше 9410 грн, і компенсувати його нічим, квартиру можуть забрати.

2. За наявності двох квартир, другий арештують за незначний борг.

Виконавець повинен стягнути борг за рахунок майна у розмірі та обсязі, який необхідний для погашення боргу та оплати виконавчих дій.

Якщо людина має 2 квартири, а борг 5000 грн, то квартиру не заарештують, а заберуть авто, ТВ, меблі і т.д.Якщо заарештовувати нічого, тоді можуть забрати квартиру, якщо це друга за рахунком.

3. Звільнити квартиру доведеться за 2 тижні.

Якщо виселяти не звільнив квартиру в 2-тижневий термін, державний виконавець, після закінчення даного терміну, може виселити мешканців в будь-який момент.

4. Непросто стало приховати майно.

Судовий виконавець отримав доступ до всіх баз, де зносин майно боржника.

5. Яким чином збуватимуть арештоване майно.

Майно вартістю до 2550 грн буде продаватися через комісійну торгівлю, а нерухомість, автомобілі, річкові та повітряні суду – на аукціонах.

6. Що чекає боржників аліментів.

Якщо борг понад 3 місяців, виконавець має право продати майно боржника.Якщо борг півроку і більше, настає кримінальна відповідальність. Штраф, в цьому випадку становить 1 700 – 3 400грн, або виправні роботи до 1 року, або обмеження волі до 2-х років.

7. Невиїзні – хто вони.

Державний виконавець обмежує право виїзду фізичної особи за межі України (туристична поїздка, відрядження за кордон, виїзд на ПМП), поки не будуть сплачені кредити, комунальні платежі і аліменти.

8. За ігнорування – штраф.

За невиконання боржником без поважних причин вимог державного виконавця, а також за незаконне звільнення і не відновлення на роботі – штраф 240-680 грн. При повторному невиконанні – подвійний штраф і кримінальна відповідальність.

9.Моторним виконавцям – премія.

Якщо державний виконавець забезпечив виконання в повному обсязі виконавчого документа, отримає 5% від суми збору з боржника, але не більше 850грн.

10. За опір – арешт, за загрозу – штраф.

За вплив на державного виконавця (загроза, вмовляння, спроба дати хабар), накладається штраф – 1700 грн, або виправні роботи до 1 року, або арешт до 3-х місяців.За опір державного виконавця – штраф 1700 – 2400 грн, або арешт на 3-6 місяців, або позбавлення волі до 2-х років. За застосування загрози державному виконавцю – обмеження волі до 5 років або позбавлення волі на 2-5 років.

Джерело: realt.ua

Возможно, Вам также будет интересно