Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Елітна нерухомість по-українськи

6614.jpg
 

У період «крутого піке», скоєного будівельною галуззю України, все частіше звучать питання щодо актуалізації параметрів житлових об’єктів різних сегментів. Елітний сегмент – не виняток. По правді кажучи, ще ніхто так і не вибудував систему координат, якийсь галузевий стандарт, в рамках якого можна було б авторитетно розмірковувати на задану тему.

У той же час актуальність такого стандарту сьогодні очевидна. Що таке елітне житло в Україні? Чим воно має характеризуватися в першу чергу, де ті ключові ознаки, ті маяки, які сигналізували б: перед вами – нерухомість найвищого класу.Не маючи відповіді на це питання, девелопери – в тому числі й ті, що позиціонують себе як оператори на ринку елітної нерухомості, – працюють наосліп, наділяючи об’єкти на свій розсуд тими чи іншими характеристиками і ознаками.В результаті – ринок об’єктів елітної нерухомості виглядає вельми хаотично, безсистемно і строкато.

Що ж може бути відправною точкою для елітної нерухомості, ключовим параметром такої?

В першу чергу слід декілька відкрити цю загадкову дефініцію, яку ми, часто не замислюючись, називаємо «якістю». Ну і, звичайно ж, необхідно пов’язати його з поняттям «елітної» категорії житлової нерухомості.

Я вважаю, що часто під поняттям «якість», використовуваному в зв’язці з терміном «елітна», ховається банальне бажання «прокотитися» на двох китах високою маржинальність проектів нерухомості.Це бажання виникло і зміцнилося ще на зорі зародження ринку нерухомості в Україні. Його довгий час підкріплювали попитом споживачі, готові платити.

У свідомості невибагливого пострадянського людини, вихованої в стандартах нерухомості, умовно придатною для життя, в стандартах, нав’язаних системою типового великопанельного домобудування, поняття «елітне» житло за визначенням означає якесь його якість,яке на кілька пунктів вище звичного «радянського». Девелопери, виходячи на ринок з будь-якими скільки-небудь нетиповими проектами, сміливо роздували ціни в рази, заявляючи свої проекти як елітні. Зрозуміло, найчастіше вони такими не були і не могли бути.

В результаті сьогодні ми змушені констатувати: на ринку фактично відсутня пул об’єктів елітної нерухомості. Левова частка того, що віднесено забудовниками до цього класу, не відповідає його параметрам.На перевірку виявляється, що клас «еліт» в Україні представлений лише кількома об’єктами.

Мені б хотілося поділитися досвідом, який моя команда продовжує отримувати, співпрацюючи зі світовими лідерами індустрії – Real Estate Development.

Початком сприйняття елітної категорії є, звичайно ж, не завищена вартість квадратного метра, пропонованого покупцеві, а сукупність факторів, закладених в об’єкт нерухомості, який вирішує певні потреби клієнта.Адже не секрет, що у кожного соціального шару свої потреби. І у так званих еліт вони, зрозуміло, свої. Рівень цих потреб високий. Вони складають основу побуту представників еліти.І девелопери, що зіштовхуються з проектуванням і створенням об’єктів даної категорії, покликані враховувати і вирішувати ці потреби.

Звідси – запит на формалізацію «якості» як на набір і розуміння командою проекту тих самих категорій, які важливі для клієнта.Тут, звичайно, постає питання якісної оцінки самих споживачів нерухомості найвищого класу – ось тих самих сучасних українських еліт.

Втім, сьогодні це справа вельми невдячна.Тому ми часто беремо ініціативу на себе і моделюємо ті нові умови життя, в яких незабаром і буде жити національна еліта, що формується у нас на очах в новій країні.

Наведу до слова ось такий цікавий факт.Одним з якісних показників оцінки, наприклад, екологічно стійкого проектування елітних об’єктів в усьому світі є так званий стандарт BREEAM.Сертифіковані цим стандартом об’єкти відповідають кращим практикам у галузі будівництва та експлуатації.Він враховує найбільш повний і широкий спектр методів вимірювання екологічної ефективності будівель, запит на які тільки набирає популярність в української аудиторії.

Підводячи риску, хочу зазначити: виникнення повноцінного ринку елітної нерухомості в Україні стане можливим лише тоді, коли і в споживчому середовищі, і в середовищі девелоперів оформиться чітке розуміння цього значення.Дорога нерухомість не є тотожне поняття елітною. Нинішня криза стала лакмусовим папірцем, що проявив справедливість цього твердження. Сьогодні йде досить жорстка, але справедлива селекція об’єктів на ринку, ринок чітко сегментируется.

Дорогі, але явно не відповідають заданим параметрам об’єкти залишаються незатребуваними. І справа не тільки і не стільки в тому, що у потенційних інвесторів немає достатніх коштів.Інвестор, покупець нерухомості в ході кризи виріс і готовий розлучатися з грошима лише тоді, коли бачить виправданість і перспективу своїх вкладень.

Джерело: abcnews.com.ua

,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно