Енергоефективний будинок без проекту – чи можливо це?

Проект енергоефективного споруди відрізняється від звичайного рядом особливостей. Зокрема, енергоефективність будинку визначається теплотехнічним розрахунком.
У ході його виконання можна визначити товщину стін і утеплювача, спосіб утеплення перекриттів і покрівлі, площу вікон і їх клас енергозбереження, потужність опалювальної системи.
Професійний проект передбачає відсікання всіх можливих містків холоду: утеплення перемичок, цоколя, покрівлі і т. д. Причому вузли примикання утеплювача до конструкції можуть істотно відрізнятися від тих, що закладають у звичайних проектах.
Нарешті, архітектор підбере найбільш ефективні матеріали в конкретному випадку з урахуванням особливостей клімату і грунтів. Так що спеціальний проект обов’язковий. Більше того, він дасть можливість відразу розрахувати кількість витрат на енергозабезпечення будівлі.
Ефективне планування
Професійний підхід має на увазі розробку плану будівлі з урахуванням як побажань замовника, так і реальних потреб. У результаті цілком можна обійтися без коридорів та інших «зайвих» приміщень.
Відсутність додаткових перегородок дає можливість поліпшити вентиляцію, полегшити підтримку правильного температурного режиму. Скоротиться і витрата будівельних матеріалів.
Також не варто облаштовувати підвал, якщо він насправді не буде потрібен. Замість другого поверху краще запланувати мансарду. І не треба робити стелі заввишки в 3-3,5 м. При відстані від підлоги до стельової обробки в 2,7-2,8 м забезпечується достатній комфорт проживання, зате зменшується площа огороджувальних конструкцій і віконних прорізів.
Як наслідок, будівля прослужить довше, не будуть з’являтися продування, патьоки і т. д. Можна буде знизити не тільки витрати на опалення, але і витрати на експлуатацію та ремонт.
Джерело: superdom.ua
Возможно, Вам также будет интересно
Майбутнє Чорнобиля: із сірої зони – в територію розвитку На работу коммунальных служб можно пожаловаться