Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Енергоефективний – значить каркасний. Досліджуємо світовий досвід

9609.jpg
 

Переваги каркасних будинків

Діапазон температурних коливань в Канаді становить від -40 до +40 ˚С. Тут характерні сплески сейсмічної активності, високі снігові і вітрові навантаження.В таких умовах до будівництва будинків пред’являють особливі вимоги, яким найбільше відповідають каркасні будинки з мінераловатним утеплювачем.

Каркасні будинки відрізняються швидкістю зведення, надійністю, високим енергозбереженням.В Україні поки подібних будівель порівняно небагато. Причиною тому служить відсутність кваліфікованих фахівців у цій галузі, а також велика кількість дешевих підробок, які видаються за справжню канадську технологію і зарекомендували себе не з кращого боку.

Канадський і європейський підхід

На сьогодні частка каркасне будівництво в Північній Америці зведено в ранг державної програми.А з огляду на те, що в останні роки в Канаді і США спостерігається переселення жителів за межу мегаполісів, а ціни на традиційний цегла і цемент не завжди прийнятні, каркасні будинки стають оптимальним рішенням для приватного житлового будівництва.Однак в різних країнах під поняттям «каркасний будинок» мають на увазі різні технології.

В Україні для багатьох термін «канадський каркасний будинок» взагалі став чи не позначенням будівель з СИП або «сендвіч» панелей, проте це не так. СІП (від англ.Structural Insulated Panel – структурна теплоізоляційна панель) – це лише окремий випадок каркасною технологією, який як раз не отримав особливого поширення в Канаді.При цьому в даній країні все матеріали і виробники матеріалів для каркасних будинків, включаючи СІП, проходять обов’язкову сертифікацію.

Найбільш популярна технологія зведення подібних будівель в Канаді – традиційна каркасно-рамкова, коли котедж збирають на основі дерев’яного каркаса прямо на ділянці.При цьому будувати будинок можуть тільки сертифіковані бригади, роботу яких контролює державний орган. В Україні ж процес зведення, сертифікацію матеріалів і якість роботи бригади контролює тільки замовник або майбутній господар.

В Європі каркасні будинки будують за каркасно-щитової або каркасно-панельній схемі. Спочатку в заводських умовах готують панелі від 2,5 до 3 м у висоту і до 13 м в довжину, а потім монтують їх на об’єкті за допомогою крана.Така модель будівництва дозволяє уніфікувати елементи будинку, а також проводити їх швидше і дешевше.

Крім того, існують і каркасні будинки, зібрані в заводських умовах – вони монтуються на місці на вже готовий фундамент.При цьому у всіх випадках структура будинків залишається незмінною – це каркас, заповнена утеплювачем.

Як будують будинки в Канаді?

На пострадянському просторі маркетинг і відсутність хороших знань англійської мови у населення зробили свою справу: канадськими будинками у нас називають будівлі, які будуються за технологією СИП.У самій же Канаді 90% будинків – це каркасні будинки з мінераловатним утеплювачем. Будинки з СІП в Канадеам є в основному тільки на Алясці. Причина – швидкість збірки. Класичний же каркасний будинок за канадською технологією збирається на вулиці.Наприклад, в 2012 році 89% з усіх побудованих «каркасніков» були зібрані на місці і лише 11% – вдома заводської збірки.

Каркасні будинки можуть будувати будівельні компанії або сертифіковані бригади. Хочете звести котедж своїми руками?Будь ласка, тільки перед цим отримаєте сертифікат (перевірка ваших професійних знань).

У Канаді будинок можна побудувати тільки за проектом.Типові проекти не поширені, в основному замовляють індивідуальні, які можуть коштувати, наприклад, для будинку площею близько 300 м2 від 3000 до 15 000 у. е.Перед рначалом робіт готовий проект обов’язково перевіряється в будівельному департаменті на відповідність місцевим та національним будівельним нормам. Без дозволу від департаменту не вдасться здати будинок в експлуатацію і підключити комунікації.

Разом з дозволом на будівництво департамент видає забудовнику спеціальний формуляр з переліком і послідовністю робіт, які повинні бути виконані інспектором департаменту.Якщо не буде зданий попередній процес, інспектор не дозволить почати наступний етап. Роботи на кожному етапі контролюються досить ретельно, аж до відеозйомки певних моментів, якщо виникає така необхідність.По завершенні будівництва весь будинок приймає інспектор, в обов’язки якого входить перевірити все, що тільки можна. Причому, якщо у забудовника немає хоча б одного підпису попереднього інспектора, то фінальна перевірка не відбудеться.Перевіряючі зацікавлені в тому, щоб замовник був задоволений результатом і йому не довелося часто ремонтувати будинок або судитися з будівельною компанією. Така державна турбота про добробут мешканців – це і захист прав споживачів.Якщо ви захочете купити готовий каркасний будинок в Канаді, ви не будете боятися, що попередні господарі продадуть вам холодне, гучна будівля з заштукатурені тріщинами. Якщо будинок зданий в експлуатацію, значить, він не може бути поганої якості.А продають і купують котеджі канадці щодо часто!

Каркасні будинки у віці до 25 років оцінюються на ринку як нові. Вартість 25-річного будови буде така ж, як і щойно зведеного.Будинок, побудований 35 років тому, вважається вже б / у, але ціну свою втрачає мало. І тільки 50-річний котедж трохи дешевше. Нерідко продаються будинки, яким по 70-90 років! Така цінова політика ще раз підтверджує високу якість канадських каркасних будинків.

Державна гарантія якості

Надійність каркасних будинків в Канаді обумовлена ​​жорсткою системою державного контролю будівництва.Перед будівництвом всі проекти в обов’язковому порядку перевіряються на відповідність місцевим та національним будівельним нормам. Без офіційного дозволу на зведення будинок не вдасться здати в експлуатацію і підключити до нього комунікації.

Під час робіт кожен етап ретельно перевіряється державним інспектором. Причому в деяких випадках різні процеси контролюють профільні інспектори: електромережі – один, сантехнічні комунікації – інший і т. Д.Після того як будинок побудований, його офіційно здають в експлуатацію, безкоштовно підключають комунікації і держава гарантує його якість.

Нам в Україні є чому повчитися у наших колег з Канади!

Джерело: superdom.ua

,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно