Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Фахівці назвали чотири причини чому орендодавці відмовляють вихідцям з Донбасу

923.jpg
 

З кінця серпня попит на оренду бюджетних квартир в Києві збільшився в два рази в порівнянні з березнем.
Недорогі квартири вартістю 3-5 тис. Грн знімають за годину-дві після появи оголошення в інтернеті. Таке помітили в Спілці фахівців з нерухомого майна.

– На початку осені завжди попит трохи вище, тому що до Києва з’їжджається багато працівників і студентів.Гуртожитків їм не вистачає. Цього року ситуація особлива – приїхали переселенці з Донецької та Луганської областей, – розповідає 45-річний Олександр Рубанов, президент Спілки фахівців з нерухомого майна. – Через них попит виріс і ціни пішли вгору в серпні.

Вартість оренди одно-і двухкомнаток подорожчала на 400-700 грн на місяць. Найбільший попит на квартири за 3-5 тис. Грн. Найдешевше тепер здають по 3,4-3,5 тис. Грн. Таке житло без ремонту, з радянськими меблями, 15-20 хв. пішки до метро.

– Іноді за ці гроші потрапляють квартири з плиткою в санвузлі і пральною машиною “автомат”. Якщо далі від метро, ​​то можуть бути металопластикові вікна, нормальний кухонний гарнітур. Але площа зазвичай не більше 38 квадратних метрів, – продовжує Олександр Рубанов.

Житло на більш 40 кв. м. із сучасними меблями можна зняти в районі Троєщина, Борщагівка та Виноградар. Вони віддалені від центру з поганим транспортним сполученням. До найближчого метро їхати 15-20 хв. автобусом.

Житло, яке коштувало більше 5 тис. Грн, не подорожчала.

26-річний Дмитро Дудкевич чотири роки працює економістом у столиці. З дівчиною і парою друзів за 4,3 тис. Грн на місяць знімали двокімнатну квартиру поблизу метро Дарниця.

– Друг з дівчиною захотіли жити окремо. Ми стали шукати однокімнатку.Минулого тижня продзвонив десяток ріелторів. Питав варіант на правому березі за 3-3,5 тисячі. Кажуть, за такі гроші – тільки “убита” далеко від центру. Почули, за скільки орендуємо квартиру в Дарниці, сказали не рипатися.

Дмитро родом із Луганська.Каже, його землякам кияни неохоче здають житло.

– Почули про Луганську прописку – “Не здаємо”. Інші в оголошеннях пишуть “Вихідців з Донбасу прохання не турбувати”, – додає Дмитро.

У орендодавців є чотири причини, щоб відмовити вихідцям з Донбасу, пояснює 44-річний Анатолій Топал, віце-президент Асоціації професійних управляючих нерухомістю:

– По-перше, щоб оформити дітей у дитсадочок, отримати пенсію абодержавну допомогу, переселенці повинні вказати місце фактичного перебування. Господарі квартир не хочуть платити податки. По-друге, сумніваються в платоспроможності донеччан. По-третє, бояться крадіжок і афер, тому що біженці погано себе зарекомендували.По-четверте, після закінчення терміну оренди квартирантів важко виселити, тому що їм нікуди повертатися.

– Зараз економічна ситуація вкрай складна, але оренда квартир в Києві дешевшати не буде. По-перше, кілька місяців на них зберігається високий попит.По-друге, дорожчає утримання житла і збільшується комунальна плата. Якщо на Донбасі і в подальшому буде йти війна, то знімати бюджетне житло стане дорожче ще на 50 відсотків – додає Олександр Рубанов.

В інших містах-мільйонниках вартість оренди однокомнаток не змінилася з початку року. В Одесі за місяць беруть 1,6-1,8 тис. Грн, у Дніпропетровську – 1,8-2 тис., В Харкові – 1,5-1,7 тис., В Донецьку – 800-1 тис.

Джерело: ibud.ua

Возможно, Вам также будет интересно