Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Фізособи, визнані банкрутами, можуть позбутися свого житла – юристи

3788.jpg
 

Українські парламентарії пропонують врегулювати процедуру визнання звичайних громадян банкрутами. Відповідний проект, зареєстрований минулого тижня у Верховній Раді України. Дана ініціатива з’явилася у зв’язку з тим, що чинний Закон України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” не містить механізму банкрутства звичайних фізичних осіб. Наскільки ця ідея своєчасна й коректно представлена ​​- проаналізували юристи юридичної компанії Prove Group.

Зареєстрований депутатами проект прописує процедури на всіх етапах банкрутства фізичних осіб за всіма зобов’язаннями. Проектом закону встановлено можливість застосування до фізичних осіб процедури банкрутства, схожої на застосовувану до юридичних осіб: з використанням арбітражних керуючих, скликанням зборів кредиторів, затвердженням реєстру кредиторів, реструктуризацією боргів, продажем майна боржника, укладенням мирової угоди.

«Депутати пропонують встановити, що банкрутство фізичної особи – це визнання неплатоспроможності громадянина щодо кредиторів. Слід зазначити, що банкрутство громадян досить популярно в багатьох державах Європи та США. Відсутність в Україні відповідного закону щодо фізичних осіб тільки погіршує ситуацію із заборгованістю по кредитах. Особливо це стосується валютних боргів, які в силу незалежних від українських позичальників обставин перетворилися для багатьох в непідйомну ношу », – розповідає керуючий партнер ЮК Prove Group Владислав Кочкаров.

Ініціатива хороша, проте є кілька нюансів, на які законодавцю необхідно звернути увагу.

Відкритим і важливим питанням залишається проблема щодо стягнення заборгованості з банкрута-фізособи за рахунок житла. Чинний зараз мораторій, який забороняє банкам продавати квартири боржників, поширюється тільки на валютні кредити. Таким чином, фізособи, визнані банкрутами, можуть позбутися свого житла.

«Є й інші нюанси в законопроекті, так, щоб у боржників не було спокуси спочатку продати своє майно, а потім піти на банкрутство практично без нічого, пропонується встановити, що всі угоди, які були здійснені з майном такої людини за останні 3 місяці перед банкрутством , можуть бути визнані недійсними. З іншого боку, це шлях до шахрайства. Наприклад, громадянин продає свою квартиру за 30 тис. Дол., А за документами домовляється з покупцем оформити продаж за 15-20 тисяч. Потім, продавця визнають банкрутом, а цю угоду недійсною, в результаті чого, покупець зобов’язаний повернути квартиру, а продавець – гроші. У кращому випадку, такому покупцеві повернуть тільки офіційну частину », – прокоментував юрист.

Іншою проблемою для фізичної особи є те, що заява про визнання його банкрутом може бути подана в господарський суд. Однак, господарські суди знаходяться тільки в обласних центрах і протягом процедури банкрутства фізична особа змушене буде нести додаткові витрати як фінансові, так і тимчасові, на те, щоб туди їздити.

«Якщо проект буде прийнятий в редакції, яка встановлений зараз, то, на жаль, багатьом позичальникам, новий законопроект не дає можливості позбутися боргів за кредитами, оскільки проект більше спрямований на реструктуризацію боргів і на захист інтересів банків – кредиторів, а не на списання прострочених боргів за кредитами», – резюмував В. Кочкаров.

Джерело: postfactum.ks.ua

, , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно