Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Глобальної реконструкції Майдану Незалежності в Києві не буде

2920.jpg
 

Глобальної реконструкції Майдану Незалежності в Києві не буде. Про це заявила громадський радник директора департаменту архітектури КМДА Тетяна Мосенцева.

Як повідомляють “Вести”, департамент архітектури готується виставити на головній площі Києва (імовірно в ці вихідні) 149 робіт учасників міжнародного конкурсу “Територія Переваги”, який присвячений Евромайдану і передбачає реконструкцію центру.

За словами Мосенцева, поки всі проекти – найсуворіша таємниця.

Серед архітекторів – учасників конкурсу з реконструкції Майдану є учасники з Франції, Італії, Іспанії, Ірландії, Індії, Японії, США і навіть Росії.Найбільше номінацій конкурсу чотири: облаштування громадського простору на Майдані (прислали 29 проектів), меморіалізації подій (86 проектів), облаштування культурного центру в приміщенні Українського дому (9 проектів), будівництво музею Майдану на вул.Інститутській, 3/5 (24 проекту).

Мосенцева каже, що умови конкурсу вважалися важкими, так як після подій пройшов лише рік. “В інших країнах прийнято увічнювати пам’ять якоїсь події через роки, щоб була можливість його переосмислити.Наприклад, в Нью-Йорку пам’ятник, присвячений подіям 11 вересня 2001 року, встановили тільки через 10 років “, – зазначила радник директора департаменту архітектури.

Цікаво, що наші автори вважали за краще номінацію щодо увічнення героїв Небесної Сотні, а іноземцям виявилося цікавіше проектувати суспільний простір Майдану.Але при цьому всі повинні були дотримуватися умов конкурсу: ніякої парковки, торгівлі, кіосків – хіба що мобільні фудкорти.

“Це має бути комфортне місце для людей, куди можна прийти з сім’єю, тут буде вай-фай, лавочки.Але в той же час простір повинен бути мобільним, щоб тут можна було зібратися на віче, виставку або концерт “, – підкреслила Мосенцева.

Джерело: realt.ua

Возможно, Вам также будет интересно