Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Голова правління “Київміськбуду”: “Ми будуємо так, щоб всі могли вибрати відповідне для себе житло”

16715.jpg
 

У своєму інтерв’ю голова правління Холдингової компанії “Київміськбуд” Ігор Кушнір розповів, що відбувається з ринком нерухомості, які напрямки в будівництві реалізує його компанія, а також про проблеми забудовників.
“Київміськбуд” – найбільший оператор нерухомості в Україні, 80% акцій якого належить Київській міськраді.

Його керівник Ігор Кушнір розповів БЦ про те, що відбувається з ринком нерухомості з країні, які напрямки в будівництві реалізує його компанія, а також про проблеми забудовників.

– Ігоре Миколайовичу, останні 5 років Ви є головою правління і президентом ПАТ “ХК” Київміськбуд “. Як за цей час змінився ринок житлової нерухомості України і столиці зокрема?

– Ринок став більш нестабільним, як і курс долара.У зв’язку з що відбулися за ці роки подіями в країні були моменти, коли не зрозуміло було, чого очікувати завтра і в якому напрямку рухатися.

Через обвал гривні практично в 3 рази зросла ціна квадратного метра.Будь-яке коливання долара змушує нас переглядати ціноутворення.

“Київміськбуд” є чи не єдиною будівельною компанією, яка безпосередньо не прив’язана до долара.Але 60% ціни квадратного метра становить вартість будівельних матеріалів і комплектуючих, що закуповуються за долари. Інфляція і загальні процеси в економіці дають збільшення вартості ще на 10%.

Крім економічних факторів, на ринок впливає і вулиця, як би безглуздо це не звучало в правовій державі. Починаєш будівництво – мітинг під парканом, найняті молодики влаштовують шоу. Потім місяцями тягнуться суди та інші розгляди, а будувати ми не можемо.

Ще одна тенденція, на цей раз позитивна: все частіше люди розглядають нерухомість як засіб збереження грошей. Банки лопаються – гроші втрачаються.

Зберігати вдома під матрацом – не самий безпечний варіант, а ринок фондових паперів в країні майже не розвинений.Ось і виходить, що крах банківської системи прискорив інвестора вкладати в квадратні метри, які на сьогоднішній день є кращою альтернативою депозитарію.

– Чи змінилися умови купівлі-продажу нерухомості (кредити, розстрочки і їх терміни)?

– Раніше у людей було більше можливостей купити житло за допомогою держави. Працювало “Доступне житло”, 3-процентна іпотека. Зараз вони фактично заморожені.

В силу цього люди стали частіше звертати увагу на розстрочення та інші програми, запропоновані безпосередньо забудовниками. В “Київміськбуді” ми зробили все можливе, для того щоб кожна людина могла придбати власне житло.

По-перше, це знижки при повній оплаті до мінус 20%. З огляду на, що у нас є пропозиції щодо квартир в готових будинках, сьогодні купують – через тиждень заходять на ремонт.

По-друге, це спільна з банком іпотечна програма.30% – перший внесок, нормальна відсоткова ставка, термін до 10 років. У найближчій перспективі впровадження ще більш лояльних до інвестора умов.

Це також іпотека, але вже з рекордно низьким відсотком річних, тривалим терміном кредитування і іншими вигідними позиціями.Думаю, вона теж буде цікава інвестору.

В цілому останнім часом активність у цьому напрямку набирає обертів, люди розуміють, що можуть практично безболісно за кілька років виплатити квартиру.Є і розстрочка, там перший внесок – 50%, залишок – до моменту введення об’єкта в експлуатацію. Її беруть в основному на етапі котловану.

Для тих, хто дивиться на квадрати як на засіб інвестування, передбачили окрему програму “Винагорода за довіру”.В інвестиційних договорах на покупку квартири є пункт, згідно з яким людина може забрати вкладені гроші з відсотками.

Таким чином, на виході він отримує або житло, або те, що вклав, плюс відсоток. Як показує практика, беруть квадратними метрами.І правильно роблять.

– Які сегменти, метражі сьогодні в пріоритеті у забудовників взагалі і у вашій компанії зокрема? На що користуються найбільшим попитом? Чому?

– 62 роки тому “Київміськбуд” створювався з метою забезпечити житлом максимально можливу кількість людей.Сьогодні ми від цих цілей не відступаємо. Комфортне житло, підйомне за ціною, зі зручним місцем розташування та хорошим плануванням – це те, що повинен мати кожен.

Ми будуємо так, щоб всі могли знайти підходяще для себе: від невеликих одиничок до дворівневих квартир з терасами.З огляду на те, що попит серйозно похитнувся в сторону невеликих метражів, почали проектувати трохи більше одно- та двокімнатних квартир і трохи менше великих площ.

Зараз забудовники все частіше почали будувати житло від 18 кв. м, але я не вважаю це квартирою.Людина повинна жити в гідних умовах, а не в клітці на 20 квадратів.

– Якщо говорити про покупку нерухомості в контексті вигідного вкладення грошей, які об’єкти Ви б порадили (географія, інфраструктура, інше)?

– Побудовані “Київміськбудом”.Тільки Київ, поруч з нормальною транспортною розв’язкою і розвиненою інфраструктурою. Як правило, завжди хочуть поруч метро, ​​школи, садочки, магазини та інше. Думаю, не потрібно пояснювати, що новобуд в тисячу разів більш ліквідний і вигідний, ніж вторинка.

– Як в цьому сенсі відрізняються житло в Києві та передмісті? У кого перевага, в чому воно полягає?

– Ясна річ, перевага у міста. Квартира в Києві – це одне, а за межею незрозуміло де – зовсім інше.Ну або чого тоді стільки приїжджих з області знімають житло в місті?

По-перше, питання ціни.Так, в передмісті, на перший погляд дешевше, але, якщо перевести час, вистояне на в’їзд і виїзд, незручності при спробах влаштувати дітей в садок, низький рівень медичної допомоги в грошовий еквівалент, вийде у багато разів дорожче.

Крім того, ціна на житло в передмісті з часом не буде рости, на відміну від столичної нерухомості. Купувати там квартиру з метою простого вкладення грошей, наприклад для її подальшої здачі, не вигідно: хто захоче її знімати?

Можливо, хтось і захоче, але рентабельність і доцільність цього всього викликає більше запитань, ніж відповідей. Купувати для себе – теж велике питання.Хіба що людина хоче відчути всі “принади” проблем з відсутністю каналізації, вічними пробками, нестачею машин швидкої допомоги та інфраструктури.

У гонитві за уявної економією людина прирікає себе на незручності, ризикуючи перетворити довгоочікуване житло в місце для нічліжки. Вкрай недалекоглядне рішення.

Якщо перерахувати всі в перспективі декількох років з урахуванням всіх мінусів і незручностей, то ви зрозумієте, що економії ніякої в цьому немає, а в підсумку – збитки.

– Чого, на Ваш погляд, сьогодні не вистачає передмістю, щоб конкурувати з життям в мегаполісі?Чи можуть зрівнятися умови життя в місті і за його рисою? Якщо так, скільки на це знадобиться часу, витрат? І від кого в принципі це залежить (з якого бюджету гроші і т. Д.)?

– Перше – це інженерні мережі: каналізація, опалення, водовідведення.Стоїть собі новозбудована п’ятиповерхівка в поле, коробка є, а толку з неї немає, тому що мережі не підведені. Провести їх коштує дорожче, ніж весь цей будинок із землею включно.

Такі випадки виникають, коли ділянка під забудову узятий у фізичних осіб фактично на місці чийогось городу. Крім того, вже існуючі мережі спочатку не розраховані на навантаження, яка ляже на них після введення в експлуатацію декількох новобудов.

Надія забудовника на “авось витримає” призведе інвестора до багаторазових нервування і оплатах латання дірок в трубах і проривів, які будуть лагодиться місцевими комунальниками місяцями.Сюди ж віялові відключення світла і часта відсутність гарячої води, освітлення дворів і нормальних доріг.

Друге – інфраструктура. Багато дітей, які живуть в Гатному, змушені їздити в школи Ірпеня.У деяких містах, щоб потрапити до педіатра, треба записатися в чергу і чекати півмісяця і більше. Поліклініки в цих обласних містечках розраховані на невелику кількість людей, в той час як число фактично живуть зростає в геометричній прогресії.

Третє – транспорт і дороги. Велика частина економічно активних людей працює безпосередньо в Києві, до якого з передмістя потрібно добиратися.Забиті в годину пік маршрутки і електрички, кілометрові пробки і час, витрачений даремно, – ось на що прирікають себе люди, які живуть в передмісті.

Вважаю, це тільки вершина айсберга.Упевнений, що думаючі люди перед покупкою квартири (подія, яка часто відбувається раз в житті!) Уважно зважують всі плюси і мінуси.Все-таки квартира в Києві – це завжди маса переваг, на відміну від нерозвиненого передмістя, перспективи розвитку якого настільки туманні, що це навіть не питання найближчих 5-10 років.

– Який Ваш прогноз щодо вартості житла за містом і в межах міста на найближчі роки?

– Нерухомість в Києві буде дорожчати, це 100%! Що з передмістям, можна тільки здогадуватися.Якщо сьогодні дешево, то завтра, враховуючи віддаленість розташування та інші незручності, буде ще дешевше. З точки зору вкладень не найвигідніший варіант.

– “Київміськбуд” – беззмінний лідер житлового будівництва, що працює на ринку більше 60 років.Однак конкуренція на ринку житлової нерухомості посилюється. Учасники ринку використовують масу інструментів, за допомогою яких намагаються виділитися на тлі конкурентів. Які особливості, конкурентні переваги у “Київміськбуду”?

– Існування “Київміськбуду” це вже перевага для ринку. Тому що гравець – сильний, стабільний і надійний. І в разі чого може підхопити падаючих колег.А якщо серйозно, за “Київміськбуд” говорять факти: 45 млн побудованих квадратних метрів, майже 2 млн задоволених інвесторів, 62 роки стабільного виконання зобов’язань. В роботі компанії близько 50 об’єктів, щорічно здаємо в експлуатацію близько 400 тис. Кв. м.

В “Київміськбуді” працює команда професіоналів, яка є запорукою стабільності і правильних рішень навіть у складні часи.Найбільшою перевагою вважаю той факт, що 80% акцій підприємства належить Києву і міська влада безперервно контролюють роботу “Київміськбуду”. Всі ці фактори і допомагають компанії продовжувати успішну роботу і забезпечувати киян якісним житлом.

Джерело: biz.censor.net.ua

,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно