Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Держгеокадастр підключив першого нотаріуса до держземкадастр

5809.jpg
 

17 серпня набув чинності затверджений постановою Кабінету Міністрів Порядок забезпечення доступу нотаріусів до Державного земельного кадастру.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

У цей же день в базу даних був підключений перший приватний нотаріус – Людмила Мельник, яка зможе разом з кадастровими реєстраторами надавати громадянам витримки про земельні ділянки, необхідних для здійснення земельних оборудок.

Електронна послуга “Надання нотаріусам доступу до Державного земельного кадастру” розроблена за сприяння Міністерства юстиції фахівцями Госгеокадастру в рамках кампанії з делегування частини повноважень і децентралізації у сфері земельнихвідносин.

Щорічно за заявами громадян видається приблизно мільйон витримок – це найпопулярніша послуга у сфері земельних відносин. З початку поточного року видано 563 826 виписок з кадастрової системи про земельні ділянки.

Дотепер право видавати виписки з Держземкадастру мали тільки кадастрові реєстратори.Делегуючи ці повноваження, Держгеокадастр має на меті знизити рівень централізації надання послуг у сфері земельних відносин та, за рахунок зменшення навантаження на кадастрових реєстраторів, підвищити рівень комфорту для громадян.

“Всі необхідні для здійснення земельних оборудок довідки тепер можна отримати в одному місці.Свідомо відмовляючись від ексклюзивного права надавати виписки з Державного земельного кадастру, ми розширюємо вікно можливостей для користувачів наших послуг “, – зазначив Голова Госгеокадастра Максим Мартинюк.

Підключення нотаріусів до системи Держземкадастру відбувається за заявницьким принципом. На сьогодні відповідні заяви подали вже кілька десятків нотаріусів.

Для роботи з держземкадастру робоче місце нотаріуса повинно відповідати технічним вимогам, у тому числі в частині інформаційної безпеки та захисту даних.Після виконання технічних вимог підключення нотаріуса здійснюється протягом одного робочого дня.

Також адміністратор кадастру забезпечує консультації та проводить для нотаріусів майстер-класи по користуванню системою.

Джерело: ubr.ua

,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно