Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Держгеокадастр підтримує приватизацію земель держпідприємств

4151.jpg
 

Голова Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Максим Мартинюк в рамках дискусії “Growing Ukraine.Роздержавлення “докладно роз’яснив особливості приватизації земель державних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій і проаналізував поточну ефективність їх використання.

“Насамперед, хочу запевнити, що в частині інфраструктурного забезпечення процесу роздержавлення земельних активів держпідприємств ми готові до приватизації.Державний земельний кадастр здатний підтримати процес передачі у приватну власність земель, які зараз знаходяться в постійному користуванні підприємств агропромислового комплексу державної власності та гарантувати коректність обліку “, -заявив Мартинюк.

“Безумовно, необхідно буде провести інвентаризацію цих земель. Враховуючи стан державного бюджету з фінансуванням робіт є певні проблеми.У нас сформувалася істотна заборгованість по роботах з інвентаризації, які були проведені в попередні періоди. На мою думку, ми можемо винести окремо питання фінансування інвентаризації земель держпідприємств, які планується приватизувати.Це відносно невеликі суми коштів “, – продовжив глава Госгеокадастра.

“Якщо проаналізувати перелік держпідприємств, щодо яких розглядається можливість приватизації, то в основному їх єдиним реальним активом є земля.Однак давайте скажемо відверто – в абсолютній більшості випадків ці землі використовуються не державними підприємствами, до яких відносяться.

В цілому, за даними Державного земельного кадастру, по державних сільськогосподарськими підприємствами враховується більше 1,1 мільйона гектарів земель. З них близько мільйона – це рілля.Тіньовий обіг передачі таких земель в оренду можна оцінити в 4-5 мільярдів гривень.Тому треба віддати належне нинішньому керівництву Міністерства аграрної політики та продовольства: курс на приватизацію цих підприємств – найдієвіший спосіб вивести землі з тіньового обороту “, – упевнений Мартинюк.

“За капіталізації держпідприємств можуть виникати певні питання. Адже землі, які є їх основним активом, підлягають розпаюванню між працівниками та пенсіонерами з їх числа.Але, з точки зору управління земельними ресурсами, приватизація є оптимальним варіантом, оскільки держава, на жаль, довело свою неефективність як власник “, – резюмував керівник Держслужби з питань геодезії, картографії та кадастру.

Джерело: newbud.ua

,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно