Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Готель «Лейпциг» виставлено ​​на продаж

5515.jpg
 

Бізнесмен Мохаммад Захур не зміг довести до відкриття готель Лейпциг. Чи зуміє він продати знамениту будівля?

Британський бізнесмен Мохаммад Захур розчарувався в готельному бізнесі. Його дружина Камалія Захур в інтерв’ю виданню Бульвар Гордона розповіла про те, що вони виставили на продаж готель Лейпциг. “Партнери, які з нами працювали по цьому готелю, що називається, вмили руки. Ми все ще намагаємося їх переконати, але, чесно кажучи, самі в душі розуміємо, що ситуація стає гірше і гірше”, – зізнається вона.

Власник, цілком імовірно, розглядає пропозиції з продажу цього об’єкта, говорить генеральний директор компанії Istil Management (управляє об’єктом) Вадим Ніздря. “Об’єкт дуже знаковий, і періодично до нього виникає інтерес”, – зауважив він. За оцінками трьох керівників великих девелоперських компаній, вартість такого активу може становити $ 60-70 млн.

Готель з історією

Готель Лейпциг – це легендарна будівля, розташована в центрі Києва, на перетині вулиць Володимирська і Прорізна. Вона була побудована в 1900 році, свого часу в ній розташовувалася кондитерська Маркіза, а також двоповерховий ресторан Лейпциг. З 1990-х років об’єкт пустує, а численні власники неодноразово намагалися переобладнати будівлю під готель. Але реалізувати такий проект довго не вдавалося. “У приміщенні були порушені конструктивні елементи”, – припускає виконавчий директор Асоціації зіркових готелів Дмитро Прохоров.

У 2009-му група компаній Континіум бізнесмена Ігоря Єремєєва і Степана Івахіва продала об’єкт структурам Мохаммада Захура. Експерти оцінили суму угоди в $ 35 млн. Новий власник підійшов до реалізації проекту відповідально.Компанія Istil Management підписала угоду на управління готелем з міжнародним оператором Marriott International. Готель повинна була працювати під брендом RenaissanceHotel Kiev і включати 173 номери. Крім цього, в 2011-му компанія отримала “добро” на кредит від ЄБРР у ​​розмірі $ 30 млн.

Але і це не дозволило запустити готель: дату його відкриття неодноразово переносили. Пов’язано це з конфліктом між девелопером і генеральним підрядником – турецькою компанією, назва якої не розголошується.Претензії до підрядника пов’язані з якістю виконання робіт. “Зараз цей проект знаходиться на стадії реструктуризації з незалежних від нас причин, що пов’язано з конфліктом між забудовником і девелопером”, – повідомив старший радник ЄБРР із зовнішніх зв’язків Антон Усов. Іншими словами, банк призупинив видачу фінансування, відновити роботи без якого зараз неможливо. “Це правда, що на сьогодні запуск готелю RenaissanceHotel Kiev заморожений через неясності з банківським фінансуванням”, – підтвердив Вадим Ніздря і додав, що зараз компанія намагається вирішити це питання.

Киев

Для відкриття готелю необхідно виконати оздоблювальні роботи та роботи з інженерних систем готелю, а також закупити і поставити обладнання та меблі, пояснює Вадим Ніздря.”Сподіваюся, проект буде перезапущено, і від моменту перезапуску нам потрібно 12-14 місяців до передачі його в управління оператору”, – сказав він.

Це відбудеться в тому випадку, якщо компанії вдасться знайти кошти.Продати готель зараз дуже складно, говорить генеральний директор компанії Concorde Capital Ігор Мазепа. “Готелі заповнені в середньому на 30%, тому зараз не найкращий час для інвестування в цей бізнес”, – зауважив він і додав, що ситуація, найімовірніше, істотно не покращиться в найближчі три-п’ять років.Готельний ринок дійсно переживає не найкращі часи, підтверджує Дмитро Прохоров. Він повідомляє, що зараз середня заповнюваність по Києву становить 40-45%, тоді як минулого року – 38%. “Українські інвестори не готові інвестувати в цей бізнес”, – вважає він. Великі міжнародні фонди очікують можливого здешевлення українських активів восени цього року, якщо країна все ж допустить дефолт, розповідає директор великої інвестиційної компанії, який побажав залишитися неназваним. “Але навіть у цьому випадку інвестиції є ризиковими”, – додав він. Наприклад, російська компанія Готель Девелопмент вже більше року не може знайти покупця на київський готель Radisson Blu Podil.

Джерело: biz.liga.net

, , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно