Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Готелі Києва пережили найгірше

6948.jpg
 

У столиці зросла кількість туристів і приїжджають бізнесменів. Останні місяці заповнюваність готелів стабільно зростає. За даними Асоціації зіркових готелів, зараз заповнюваність київських готелів складає 42-50%, що на 3-10 п.п.більше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Готельєри вважають, що “дно” вже пройдено, і поспішають підвищити вартість проживання.

Туристичний потік зростає

Незважаючи на приплив постояльців, девелопери не поспішають говорити, що криза позаду.Як приклад хороших часів з ностальгією згадують 2007-2008 роки, коли нечисленні пристойні готелі були заповнені на 80-90% і ледь справлялися зі зростаючим потоком туристів і бізнесменів.До Євро-2012 номерний фонд значно виріс, і після чемпіонату заповнюваність не перевищувала 55%.

За оцінками керівників двох девелоперських компаній, для успішної роботи готелю необхідно, щоб його середньорічна заповнюваність становила не менше 45-50%.Про 2014-му – коли заповнюваність становила в середньому 38-40% – готельєри відгукуються як про обтяжуючому: багато були змушені скорочувати персонал, закривати поверхи та ін.”Але готелі змогли пережити важкий час – ніхто з міжнародних операторів не пішов з ринку”, – розповідає Дмитро Прохоров, виконавчий директор Асоціації зіркових готелів. У минулому році в столиці закрився лише бутік-готель Рів’єра.Як раніше заявляла його керуюча Єлизавета Юрушева, у готелі проводиться ремонт.

Ситуація в готельному бізнесі покращилася завдяки збільшенню туристичного потоку.Начальник управління туризму Київської міської державної адміністрації Антон Тараненко каже, що цього року місто розраховує прийняти 1,2-1,3 млн мандрівників, що на 25% більше в порівнянні з минулим роком.Для такого оптимістичного прогнозу є підстави. Наприклад, у першому півріччі 2015-го столицю відвідало на 20% більше туристів – близько 700 000, з яких іноземців – 200 000-250 000 чоловік.У столичній адміністрації це пов’язують із зростанням кількості міжнародних виставок і, головне, з пониженням градуса військових дій на Сході.

Бізнес вичікує

Незначне зростання заповнюваності дозволив готелям підвищити ціни.За даними консалтингової компанії Colliers International, у третьому кварталі середня вартість проживання в готелях категорії п’ять зірок склала 363 євро за ніч, що на 3% вище в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.Ціни в “четвірках” виросли на 19%, до 133 євро на добу, а в готелях категорії три зірки – на 7%, до 64 євро на добу.

Багато готелів постаралися встановити “докризові ціни”, оскільки побоюються, що наступного року зробити це буде складніше, каже директор мережі готелів, що побажав залишитися неназваним.Він пояснює, що іноземні мандрівники зараз уважно вивчають ціни на проживання в столиці і будуть незадоволені, якщо вони почнуть рости в наступному році. Але заявлені ціни проживання часто не відповідають дійсності.Дмитро Прохоров пояснює, що готелі активно надають знижки на проживання постійним або корпоративним клієнтам. Розмір дисконту може доходити до 30-40% від початкової ціни. Така тенденція, судячи з усього, буде спостерігатися до кінця цього року.

Джерело: biz.liga.net

,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно