Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Готельний ринок України, досягнувши дна, почав оживати

1130.jpg
 

Готельний бізнес України переживає найважчі часи за останні 20 років. Протягом 10 місяців ринок відчував постійний і стрімкий спад. Але досягнувши дна, готельєри сподіваються незабаром від нього відштовхнутися.
Загострився політичну та економічну кризу і військові дії на сході країни призвели до багаторазового зниження туристичного потоку як з-за кордону, так і всередині України.Власники готелів ще в грудня 2013 року почали скорочувати витрати і всіляко економити щоб вижити, бо вплинути на збільшення числа клієнтів в нинішній ситуації стало практично неможливим. Delo.UA поспілкувалося з керуючим готельного комплексу Інтурист-Запоріжжя Максимом Ванат про те, на що сподіваються українські готельєри.

Максим, розкажіть, яка завантаження готелів була протягом 2014 року і як йдуть справи на даний момент?

Останні кілька років конкуренція на ринку готелів по всій Україні значно зросла, при тому, що завантаження в середньому по Україні не перевищувала поріг в 60%. Тобто, цей показник вважався більш ніж позитивним.Ціни трималися на рівні минулих років або були незначно знижені.

З другої половини 2012 року завантаження готелів впала, і весь подальший період тільки знижувалася, з невеликими сплесками у високі періоди.Основна хвиля кризи почалася в грудні 2013, так як важко було пояснити іноземцям, туристам і бізнесменам, що хвилювання в Києві не захлиснули все місто, і що за межами Майдану була абсолютно спокійна і розмірене життя.Туристичні потоки припинилися відразу. В регіони в тому числі, тому що більшість туристичних груп перебувають в Україні і переміщаються по країні саме з відправною точкою з Києва.Бізнес в застої, промислові підприємства балансують на межі, інвестори затихли, ділових поїздок мінімум і бізнес-готелі миттєво на собі це відчули.

Якщо оцінити падіння в абсолютних цифрах, то скільки втратили ви і бюджет?

Якщо порівняти період травень-червень 2013 і 2014 років, то спад очевидний. За даними Головного управління Міндоходов в Запорізькій області, в 2013 році за цей період до бюджету надійшло 179,87 тис. Грн, а в 2014 – 148,89 тис. Грн, що на 25% менше минулого року.З них надходження саме по місту в минулому році за той же період склали 28,19 тис. Грн, а в 2014 – всього 4,72 тис. Грн, що становить лише 16% від минулорічного показника.Загальний показник по області “витягнув” лише зрослий попит на Азовське узбережжя, в зв’язку з закриттям кримського напрямку і внутрішньою міграцією зі сходу України. З цих даних виводиться ясний висновок про зниження завантаження готелів міста.

Проте, період з вересня по грудень вважається високим сезоном для бізнес-готелів, і зараз ринок трохи пожвавився. Неможливо щось прогнозувати. Залишається тільки сподіватися, що крива тепер буде йти тільки вгору.

Який період був найважчий?

Період з початку активних військових дій на сході України, т. Е. З кінця квітня. Перша половина літа ознаменувалася антирекордом по завантаженню, особливо в Запоріжжі, тому що ми практично прифронтова область. У липні ситуація трохи змінилася.Все завдяки внутрішній міграції, в основному зі сходу країни, коли люди почали переселятися, хтось зупинявся на тривалий період, хтось на кілька днів і виїжджав далі вглиб України, великі компанії з Донбасу переводили своє виробництво і штат і тимчасовозаселяли працівників в готелі.

Привід, звісно, ​​абсолютно негативний, але нам він дав можливість вижити, при тому, що розуміючи безвихідність ситуації для всіх сторін, тарифи на проживання були встановлені рекордно низькі.При цьому ринок тіньових послуг з короткостроковій і довгостроковій оренді квартир свої ціни підняв в 1,5 – 2 рази у зв’язку із збільшеним попитом. Якщо раніше 2-кімнатну квартиру в Запоріжжі можна було зняти за 2-2,5 тис. Грн, то у липні-серпні ціни зросли до 3-3,5 тис.грн за житло такої ж якості. Таким чином, хтось платить податки і шукає способи вижити, а хтось банально наживається, перебуваючи поза сферою державного регулювання.

Яка нинішня цінова політика готелів?

Ціни значно знизилися, причому в готелях категорії 4 * і 5 * іноді можна отримати ціну, з якою не зможе конкурувати навіть готель 3 *. Хоча найчастіше офіційний прайс нічим не відрізняється від торішнього.Якщо раніше всі міжнародні мережеві готелі були прив’язані до курсу євро і ставили відповідні ціни, то більшість стала відмовлятися від цієї прив’язки і спиратися на ціни в гривневому еквіваленті.Так як курс виріс в 2 рази, а відрядні мандрівникам видаються в тих же обсягах, якщо не менше. Адже менталітет українського бізнес-мандрівника, та й багатьох іноземців, не дозволяє доплачувати за додатковий комфорт з власної кишені.Можна сказати, що в середньому ціна впала від 10% в готелях нижнього цінового сегмента до 50% в преміум сегменті.

За рахунок чого ще, крім вимушених бізнес-туристів з Донецької та Луганської областей, виживають готелі?

Одним з перших методів при скороченні виробництва підприємства або того ж готелю є скорочення персоналу. Непопулярний метод, але його застосовують. Але в основному знижують собівартість номера.Прибирають додаткові послуги з тарифу, міні-косметику, сніданок, персонал переводять на неповний робочий тиждень, консервують частина найменш затребуваних номерів, щоб економити витрату електрики і води. Ну і, звичайно, жорстка економія енергоресурсів.Тому що левова частка витрат готелю припадає саме на них.

Які перспективи готельного та туристичного ринків України?

Всі готельєри – оптимісти. Криза змушує шукати шляхи виходу. Найголовніша умова – мир в країні.Це спричинить відновлення сприятливого інвестиційного клімату, забезпечить безпеку подорожей по країні і поверне туристів. Є така думка, що для Запоріжжя, наприклад, ситуація на сході країни може зіграти на руку, т. К.ми тепер маємо шанс стати головним промисловим центром України. Але всі ринки взаємопов’язані, у нас все добре тільки тоді, коли в цілому в країні все добре. Тому ми навіть більше інших хочемо відновлення економіки, торговельних зв’язків та розвитку туризму.Тому що Україна все ще різнопланово цікава світові – і як бізнес-партнер, і як туристичний напрямок.

Джерело: delo.ua

Возможно, Вам также будет интересно