Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Готується законодавча основа для масової реконструкції житлового фонду

18505.jpg
 

Мінрегіон обговорює зміни в непрацюючий зараз Закон.
За даними статистики, сьогодні житловий фонд в Україні становить близько 1 млрд кв. м. За оцінкою, до половини житла – застаріле. А близько 75 млн кв. м житла в Україні є непридатним для проживання, так як знаходиться в аварійному стані. У Києві такого близько 9 млн кв. м.

Найпростішим варіантом вирішення даної проблеми чиновникам бачиться комплексна реконструкція мікрорайонів старих будинків (в більшості своїй це хрущовки).Під реконструкцією ж розуміється, як правило, знесення старих будинків і будівля на їх місці нових за рахунок приватних інвесторів.

Процес цей навіть на папері виглядає не дуже гладким. Перш за все тому, що жителі планованого до зносу житла є його власниками.Правового механізму обмеження їх в цьому праві поки немає, а добровільно погодяться на заміну власності люди тільки в тому випадку, якщо отримають надійні гарантії і вигоду від неї.Взагалі ж світова практика показує, що процес масової реконструкції житла дуже непростий.

Українська влада досить давно почали розмови про необхідність подібної реконструкції.У 2006 році був прийнятий Закон «Про комплексну реконструкцію кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду», який на практиці так і не запрацював. Нещодавно Мінрегіон почав роботу по «реконструкції» цього Закону.

На круглому столі, що відбувся 15 грудня, заступник міністра Мінрегіону Лев Парцхаладзе заявив, що основою пропонованих змін повинен стати обов’язковий облік інтересів громадян – жителів таких будинків при переселенні.Чиновник пояснив, що громадянам слід запропонувати поліпшені житлові умови: новий будинок, збільшення площі квартири, ремонт.

Заступник міністра також зазначив, що норма про обов’язкову згоду 100% жителів, яка є в чинному Законі, практично виключає переселення. «Незгода всього одного жителя робить реконструкцію неможливою», – підкреслив він.

Джерело: jurliga.ligazakon.ua

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно