ГПУ хоче повернути державі землю біля Софійського собору та Києво-Печерської лаври

На зазначеній території вже заборонена забудова.
Генеральна прокуратура оскаржила в суді рішення Київської міської ради, яким комерційним структурам переданий в оренду під забудову земельну ділянку, розташовану в охоронній зоні Софійського собору та Києво-Печерської лаври.
Як повідомляє прес-служба Генпрокуратури в п’ятницю, земельна ділянка розташовується в центральному історичному ареалі столиці, на території охоронної зони об’єкта всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО “Київ: собор святої Софії та прилеглі монастирськібудівлі, Києво-Печерська лавра”.
У наглядовому відомстві зазначили, що незважаючи на те, що на зазначеній території заборонена будь забудова, окрім будівництва особливо важливих об’єктів, в 2007 і 2013 роках Київська міськрада прийняла рішення про передачу комерційним структурам земельної ділянки длябудівництва офісно-житлового комплексу з підземною автостоянкою. При цьому в порушення Конвенції ЮНЕСКО про охорону всесвітньої культурної і природної спадщини, ратифікованою Україною в 1988 році, про такі рішення навіть не був повідомлений Комітет всесвітньої спадщини.
Прокуратура Києва звернулася з позовом про визнання недійсним рішення Київської міськради та укладених ним договорів оренди землі, проте в його задоволенні було відмовлено.
У свою чергу Генпрокуратура звернулася із заявою про перегляд зазначених судових рішень Верховним судом України. Вища судова інстанція погодилася з обґрунтованістю доводів Генпрокуратури та скасувала постанову Вищого господарського суду України, а справу передала на новий касаційний розгляд.
Джерело: kiev.segodnya.ua
Возможно, Вам также будет интересно
Україні потрібні доступні кредити для ОСББ – експерт В Україні можуть переглянути норми витрат на опалення житлових будинків