Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Гра на виліт: російські ритейлери йдуть із України

108576
 

Російських рітейлерів в Україні стає все менше. З початку 2016 роки з ринку пішли три відомих російських бренду одягу та взуття. Ще один перебуває в процесі банкрутства. Решта на ринку російські мережі практично не розвиваються. Європейські рітейлери, навпаки, готові до відкриття нових магазинів. На процес впливає часткова відмова українців від російських товарів і поганий фінансовий стан центральних офісів торгових компаній.

Ринок відновився

У 2016 році український ринок покинули кілька російських рітейлерів, найвідоміші – Kira Plastinina і взуттєва мережа Centro, розповіла керівник відділу торговельних площ компанії JLL в Україні Катерина Весна. Також в регіонах закрилися магазини BeFree російської компанії Melon Fashion Group.

У липні 2016 року розпочався процес банкрутства українського представника Carlo Pazolini – бренд проходить через той же процес в Росії.

Російські мережі так і не змогли прижитися в Україні. Ще в 2008-2009 роках свої магазини закрили О’кей, Патерсон і Вестер. У 2014 році від українського підрозділу – мережі Перехрестя – відмовився останній працюючий в країні і другий за величиною російський рітейлер X5 Retail Group Михайла Фрідмана. Всі магазини мережі купила дніпропетровська мережа Varus.

Бізнес в Україні згорнули і деякі ресторани. Восени минулого року свій останній заклад TGI Friday’s закрила компанія Росинтер Ресторантс, а в кінці травня ринок покинула мережу ресторанів японської кухні Якіторія.

До недавнього часу в Україні працювало понад десятка рітейлерів з російським корінням. Їх частка в українських роздрібних продажах сягала 5%. Масового закриття російських торгових мереж в найскладніший для рітейлерів період 2014-2015 років не було. Наприклад, мережа Bosco Sport спочатку закрила, а потім знову відкрила магазини в Україні.

Цього року ситуація стабілізувалася. З січня по жовтень продажу в роздробі збільшилися приблизно на 30-40% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, тоді як ціни за цей же період зросли приблизно на 10%. Багато ритейлерів знову готові відкривати нові магазини.

Чому ж російські ритейлери вирішили піти? Українці купують менше товарів в магазинах під російськими брендами в порівнянні з іншими, говорить директор департаменту торговельної нерухомості консалтингової компанії Colliers International (Україна) Наталія Кравець.

“За десять місяців продажі скоротилися на 15%, а наші магазини регулярно потрапляють в список тих, проти кого був організований бойкот”, – розводить руками директор російської мережі, який побажав залишитися неназваним.

Домашні проблеми

Головна причина – фінансові проблеми материнських компаній. Наприклад, в цьому році мережа Kira Plastinina, заснована екс-головою ради директорів компанії Вімм-Білль-Данн Сергієм Пластініним для дочки Кіри, відмовилася від власних торгових точок у Росії і продала їх франчайзі. Торгові центри намагаються через суд повернути з компанії борги за оренду площ – майже $ 700 тис.

Закриття найбільшої української мережі магазинів ЦентроОбувь і Centro також може бути пов’язано з проблемами материнської компанії. Її борги оцінюються в $ 440 млн, а засновник бізнесу Сергій Ломакін покинув територію Росії.

Російська мережа Carlo Pazolini знаходиться в процедурі банкрутства через прострочені борги, сума яких, за оцінкою Ведомостей, становить близько $ 50 млн. За позовом Альфа-банку, Високий суд Лондона вирішив віддати власника мережі Іллю Рєзніка до в’язниці строком на 1,5 року через небажання надавати інформацію про своє майно.

“Російські компанії переживають кризу, відчувають дефіцит ліквідності, а отримати нові кредити зараз у них немає можливості”, – розповідає партнер компанії Atlas Advisors Олексій Ращупкин. В умовах кризи рітейлери намагаються сконцентруватися на рідному для себе російському ринку і відмовляються від бізнесів в інших країнах, зазначає він.

Зараз в Україні залишилося не так багато російських рітейлерів – Спортмастер, Ostin, Gloria Jeans, Bosco Sport, Incity, а також взуттєва Kari.

“Велика частина з них або не відчинила жодного нового магазину в цьому році, або відкрила порівняно мало”, – уточнює Кравець з Colliers. Місце росіян займають європейські і турецькі рітейлери. За підсумками цього року, в Україні відкриються магазини 23 нових мереж.

Джерело: liga.net

, , , , , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно