Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Гривневі ціни на новобудови виросли на 150%

2773.jpg
 

У зв’язку із зростанням курсу долара забудовники перерахували ціну квадрата в гривні, піднявши її на 30-150%.

У зв’язку із зростанням курсу долара забудовники перерахували ціну квадрата в гривні, піднявши її на 30-150%, повідомила старший аналітик City Development Solution Вікторія Погасій. Про це передають Вести.

При цьому девелопери фіксують 50-60% зниження обсягів продажів у порівнянні з показниками листопада-грудня 2014р.”Зважаючи різкого зниження купівельної платоспроможності значно скоротилися обсяги попиту, до того ж в умовах малопрогнозованої ринку багато покупців не наважуються інвестувати в первинне житло”, – пояснила вона.

ДО ПОДОРОЖЧАННЯ НЕ ПРОДАЮТЬ.

Ті забудовники, які виставляють ціну в гривні, терміново перераховують ціну квадрата. Нові прайси на більшості об’єктів очікують у перші дні березня, а поки що підписання нових договорів призупинено.”По деяких об’єктах економ-і комфорт-класу підвищення буде до 50%”, – прогнозує PR менеджер UDP Галина Мартиненко.

Це не єдиний прецедент. Наприклад, на об’єктах “Київміськбуду” ціни з минулого жовтня зросли на 30%.”У нас не така вже велика частка імпортозалежності матеріалів (до 30%), тому ми утримуємо ситуацію, – сказав” Вістям “голова наглядової ради ПАТ ХК Київміськбуд Микола Порайко.- Але на тлі валютної турбулентності наші постачальники не можуть сформувати ціну, тому ми змушені відмовитися від укладення довгострокових договорів. Оплату проводимо по факту, після чого доводиться перераховувати вартість квадрата “.

Дуже складна ситуація з ліфтовим господарством: в Україні немає жодного стовідсотково вітчизняного виробництва, скрізь використовуються імпортні комплектуючі.”Ліфтовики взагалі не можуть прогнозувати, чи вдасться їм купити валюту, щоб придбати комплектуючі, скільки за підсумком це буде коштувати, коли виконають замовлення”, – говорить Порайко.

У прес-службі “Укрбуд” повідомили, що цього року вже піднімали ціни на різних об’єктах на 10- 25%. Наприклад, в ЖК “Академ-парк” в цьому році підвищення проводили 19 січня – до 14,1 тис. Грн / кв. м., 20 лютого – до 15,5 тис. / кв. м, а з 1 березня ціна за квадрат становитиме 19 тис.грн. “Ми намагаємося використовувати будматеріали українського виробництва, але навіть вони подорожчали суттєво. Саме тому в лютому були підвищення вартості квартир в наших комплексах, – уточнив президент корпорації” Укрбуд “Максим Микитась.- І це при тому, що наша корпорація власними силами і ресурсами забезпечує всі види будівельної діяльності, тобто у нас фактично немає субпідрядників. Я вважаю, що у нас на сьогоднішній день найнижча собівартість на ринку нерухомості Києва “.

КОМФОРТ ПРОДАЮТЬ в доларах.

Багато девелоперів повертаються до доларового ціноутворення – дана тенденція особливо актуальна для новобудов комфорт-класу.”Наші ціни зафіксовані в доларі, тому у наших клієнтів не було шоку, коли Нацбанк скасував індексований курс, – говорить старший аналітик Інтергалбуд Анна Лаєвський.- Кількість покупців трохи зменшилася, але вони є – хтось приходить з доларовими заощадженнями, хтось знімає депозити “.

На об’єктах Інтергалбуд квадратний метр коштує від 520 у.о. до 1250 у.о.”В основному, купують по стовідсотковій оплаті, але частка тих, хто користується різними видами розстрочки, доходить до 25% по окремих об’єктах”, – говорить Лаєвський. Розстрочку компанія надає на термін до року після завершення будівництва.

ВВАЖАЮТЬ ПО КУРСУ НБУ.

Для престижного сегмента фіксація ціни в у.о. – Єдиний розумний варіант: частка імпортних матеріалів на таких об’єктах вище 60%, причому багато з них будувалися із залученням валютних кредитів.Зате продавці намагаються нівелювати курсової шок, встановлюючи свій “оптимальний” курс для продажу. “Він може бути 25 або 27 грн. За долар.Причому коригування залежить від розміру початкового внеску: чим більшу частку оплачують відразу, тим нижче курс, за яким вважають залишок. Причому якщо раніше багато хто вважав по міжбанку, тепер переходять на офіційний курс НБУ (він нижчий) “, – говорить Галина Мартиненко.

Але все одно ціни на об’єктах престижного сегмента в гривні виросли в середньому на 150%. Приміром, у відділі продажів “Престиж-холу” повідомили, що ціна квадрата залишилася незмінною – від $ 2,3 тис. “Оплата йде у гривні.Якщо клієнт оплачує 100%, ми можемо знизити курс долара на 5 грн. від рівня міжбанку “, – розповіли” Вістям “. Тобто зараз квадратний метр в цьому комплексі обходиться 58 тис. грн., а в минулому лютому коштував 18 тис. грн.

ВІДМОВЛЯЮТЬСЯ ВІД КВАДРАТІВ.

Забудовники зараз намагаються врегулювати виплати по розстрочень, які в більшості прив’язані до курсу долара.

“Київміськбуд”, наприклад, припинив надавати довгу розстрочку. “Ув’язнені раніше договори розстрочки в силі, але нові не укладаємо.Приймаємо тільки 100% платіж або з відстрочкою частини на максимум місяць. Це дозволяє відразу вкласти кошти в будматеріали і мінімізувати ризики від знецінення гривні, – розповів “Вістям” Микола Порайко.- Зате ми не виставляємо на продаж об’єкти, поки не завершимо нульовий цикл (від котловану до вигону першого поверху будинку – Авт.) “.

Але, як повідомив “Вістям” провідний маркетолог консалтингової компанії SV Development Сергій Костецький, вже були випадки, коли інвестори, що укладали договори розстрочки, отримували sms-повідомлення з пропозицією внести доплату.

Експерти вважають такий підхід компромісним.”Якщо інвестор заплатив половину ціни квартири, він повинен розуміти, що за рік ситуація змінилася, і логічно, що забудовник підвищує ціну на недоплачені квадрати”, – вважає Костецький.

А от покупці не згодні з таким підходом і виходять з інвестиції, розриваючи договору і вимагаючи повернути сплачену частину. “Для багатьох клієнтів проіндексовані на зростання курсу щомісячні платежі стають просто непідйомними.Як наслідок, ми очікуємо значні обсяги повернення квадратних метрів “, – говорить Вікторія Погасій.

Джерело: realt.ua

Возможно, Вам также будет интересно