Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Громадяни зможуть поскаржитися на роботу місцевих чиновників у сфері містобудування

6182.JPG
 

Громадяни та підприємці у разі порушень з боку місцевих чиновників сфери містобудування зможуть поскаржитися на їхні дії головним інспекторам будівельного нагляду.

Як йдеться в постанові уряду від 2 вересня «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 № 268 і від 14 серпня 2013№ 703 », інсперктори ініціюють перевірку таких посадових осіб та за її результатами приймуть відповідні рішення.

Таким чином, з’являється додатковий механізм впливу на місцеву владу, що має зменшити корупційні ризики і змусити її працювати більш ефективно.

Головні інспектори будівельного нагляду призначаються і звільняються Держархбудінспекцією.Їх завдання – нагляд за всіма установами місцевої влади, які працюють у сфері містобудування. Зокрема, це департаменти і управління містобудування та архітектури, а також новостворені інспекції держархбудконтролю при виконкомах місцевих рад.

До функцій головних інспекторів будівельного нагляду відносяться:

– Надання приписів про усунення порушень при видачі органами місцевої влади містобудівних умов і обмежень, будівельних паспортів, реєстрації дозвільних документів усфері будівництва, перевірок об’єктів будівництва, зупинення виконання будівельних робіт та накладення штрафних санкцій;

– Ініціювання притягнення посадових осіб до дисциплінарної відповідальності;

– Внесення подання на звільнення посадовоїособи в орган, що здійснив призначення;

– Скасування і зупинка дії актів уповноважених органів місцевої влади;

– Внесення подання на позбавлення посадової особи права виконувати деякі види робіт у орган, яким таке право надавалося.

В уряді припускають, що діяльність інспекторів стимулює якісну роботу місцевої влади у сфері містобудування, налагодить ефективний діалог між громадянами і владою, зменшить кількість конфліктних ситуацій навколо резонансних будівництв ізробить новобудови надійнішими, безпечними та комфортними.

Джерело: jurliga.ligazakon.ua

,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно