Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Гроші люблять не тишу, а будівництво – Ігор Кушнір

1348902330_01
 

Криза, постійно закриваються банки, скачки курсу… Сама думка про те, щоб кудись інвестувати гроші, якщо раптом вони і є, в таких умовах здається жахливою. Але у президента ХК «Київміськбуд» Ігоря Кушніра інша думка. Він вважає, що нерухомість завжди була і буде самим ліквідним активом, а в кризу вона ще й єдиний надійний інструмент.

«Під час кризи зайвих грошей не буває ні в кого. Вчора кожен із нас, умовно кажучи, з’їдав в день 100 гривень, а сьогодні вони раптом перетворилися в 450, при тому, що продуктів на столі більше не стало. Ця проста математика працює і в бізнесі, неважливо якого він розміру. Жити стало дуже дорого, і схоже, так тепер буде завжди. Де зберігати гроші в таких умовах?

Банківські депозити так сильно підвели всіх наших співгромадян, що на відновлення репутації їм знадобиться, за моїми оцінками, років двадцять. Спочатку нас довго переконували, що банки – це зручно, а потім, як тільки населення розібралося, сталося все, що сталося. Тільки з початку 2016 року в Україні закрилося понад 60 банків, і люди змогли відшкодувати не більше 200 000 гривень. Цифри говорять самі за себе.

Осередки теж не дуже вдалий вибір – по-перше, їх просто не вистачає на всіх, по-друге, теж бували випадки, коли з осередків в ліквідованих банках забрати свої заощадження виходило не відразу. Ну і, само собою, гроші там просто лежать і знецінюються.

Про домашні сейфи і матраци говорити сенсу немає – тут жодного плюса, навіть банального спокійного сну від того, що гроші поруч, не отримаєш. Сумна статистика збільшення квартирних грабежів хорошому сну не сприяє.

Золото або валюта? Відмінний варіант для інвестиційних банкірів і біржових ділків, але не для нас з вами. 200 грам золота, які з горем навпіл може собі дозволити середньостатистичний українець, ніякого заробітку не дадуть. Здати їх не так просто, знову ж таки, потрібно десь зберігати, і так далі.

Залишається нерухомість. Квадратні метри і земля ліквідні завжди, про це жирним шрифтом написано в найпростішому підручнику з економічної теорії. Цінове дно наш ринок вже, на щастя, пройшов, і дешевшати квартири більше не будуть. Але і в самі похмурі часи продажі впали в квадратних метрах, в грошах все залишилося на колишньому рівні – у нас в «Київміськбуд» було так. Тобто, інвестиція в квартиру як мінімум ваші гроші збереже, а при всіх інших доданках ще й примножить.

Купівля на рівні котловану як мінімум на 20% дешевше готової квартири. Середня тривалість одного будівництва – два-три роки, і ось ви вже можете або заселятися в новий будинок, або продавати своє майно тепер на вторинному ринку, значно дорожче. А якщо обставини дозволяють, можете почекати ще два-три роки, дочекатися стабілізації курсу і зростання цін, заробити ще більше. Гроші люблять не тишу, а будівництво – не знаю навіть, чому в цьому крилатому вислові допущена така непрощенна помилка, напевно хтось пролобіював.

Тільки ось навіть наші діти добре знають, що будинки бувають надійні – як у мудрого старшого брата Наф-Нафа, і ненадійні, як у його безтурботних родичів.

А як визначити надійність будинку, коли кожен день читаєш про чергові афери, арешти, піраміди і ошуканих інвесторів? Є кілька факторів, на які потрібно звернути увагу. Кількість вже зданих об’єктів говорить сама за себе. Тільки не вірте на слово сайтам або співробітникам відділу продажів. Витратьте трохи часу, поїдьте по будь-якій вказаній адресі, подивіться на стан будинку, на під’їзди, на інфраструктуру навколо. Чим більший стаж у забудовника – тим менша ймовірність, що саме вашу квартиру він раптом не закінчить. І справа тут не стільки в репутації, скільки в «жировому запасі». Компанія, яка вже продала багато квартир, має певний гарантований фонд, і може собі дозволити закінчувати об’єкти навіть якщо за вікнами, не дай Бог, трапиться кінець світу.

Другий момент – форма власності. Ви коли-небудь чули ім’я господаря цієї компанії?Якщо забудовник давно на ринку, багато зробив і бере участь в житті міста – напевно чули, навіть якщо ця тема ніколи вас не цікавила. Якщо забудовник частково або повністю належить державі, у вас є додаткова опора – буде куди звертатися в найгіршому випадку.

Третє – юристи. Юристи дорого беруть і розмовляють на незрозумілій мові, але для простої перевірки однієї конкретної квартири вам не потрібен натовп красивих адвокатів з американських серіалів. Елементарний запит до реєстру може зробити будь-який нотаріус, а вас це вбереже від безлічі неприємностей.

Четверте – ціна. Кажу про це кожен день по кілька десятків разів, але думка не надто приємна, тому люди воліють перевіряти на власному гіркому досвіді. Якщо вам пропонують квартиру за ціною, заманливо нижче середньоринкової, значить щось тут нечисто. Забудовник, який збирається будувати, не може собі дозволити опуститися нижче певних рамок.

Ми закуповуємо матеріали, платимо архітекторам і будівельникам, по кілька років оформляємо тисячі паперів у всіх дозвільних інстанціях і виплачуємо дивіденди своїм акціонерам. «Київміськбуд» щорічно здає сотні квадратних метрів житла та інфраструктури, у нас є заділ міцності – і все одно не можемо демпінгувати, хоча, звичайно, дуже хочеться. Уникайте занадто дешевих квартир, або перевіряйте їх в чотири рази прискіпливіше, інакше не уникнути біди.

І останнє – невеликий інсайд від людини «з того боку». Влітку всі забудовники придумують різноманітні акції та знижки, особливо багато їх буде в серпні, коли люди повернуться з відпусток. Придивіться, там зазвичай досить багато цікавого.

Джерело: abcnews.com.ua

, , , , , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно