Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Хто не платить податок на нерухомість?

1023.jpg
 

У Податковому кодексі визначено перелік об’єктів, на які податок на нерухомість не поширюється.
До таких об’єктів, згідно п. 265.2.2 статті 265 чинного Податкового кодексу належать, зокрема, житлова нерухомість, що знаходиться у державній власності та спільної власності територіальних громад; гуртожитки; об’єкти житлової нерухомості, що знаходяться в зонах відчуження і безумовного(Обов’язкового) відселення; будівлі дитячих будинків сімейного типу; об’єкти житлової нерухомості, а також окремі їх частки, що належать фізичним особам, які мають статус багатодітних або прийомних, малозабезпечених сімей, опікунів, піклувальників дітей, але в кількості небільше одного об’єкта на сім’ю, опікуна чи піклувальника. Також не оподатковуються і об’єкти, що належать дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, дітям інвалідам, які виховуються одинокими матерями (батьками), але не більше одного об’єкта на дитину.

Крім того, звільнені від податку і садові та дачні будинки – у кількості не більше одного об’єкта на одного платника податків.Цей пункт вимагає окремого уточнення у зв’язку з набуттям чинності Закону № 1673-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України про переведення садових і дачних будинків в житлові будинки та реєстрації в них місця проживання».До садовим і дачним будинкам відносяться будинки, розташовані на території садових і дачних кооперативів. Досі такі будинки не ставилися до житлового фонду і власники не мали можливості в них прописуватися.

Згідно ж із Законом № 1673-VII українці отримали право переводити садові та дачні будинки, якщо вони відповідають державним будівельним нормам, до житлового фонду і реєструвати в них місце свого постійного проживання.Однак на дому, переведені в житловий фонд, податок на нерухомість вже поширюється на загальних підставах.

Що ж до квартири або квартир площею до 120 квадратних метрів і будинки або будинків площею до 250 метрів, то вони в п.4 згаданої статті 265 Податкового кодексу України визначено як податкова пільга, яка цілком може бути змінена або скасована вже в новому Державному бюджеті.

Джерело: gazeta.dp.ua

Возможно, Вам также будет интересно