Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Хто в Україні сьогодні купує нерухомість

8725.jpg
 

Оксана Голобородько, керівник Департаменту продажів компанії «Укрбуд Девелопмент»

Не можна говорити про те, що портрет «середньостатистичного покупця» кардинально змінився за минулий рік.Скоріше всього ми можемо говорити про деякі тенденції і вільних купівельного попиту.

На початку року девальвація гривні простимулювала багатьох потенційних клієнтів прийняти остаточне рішення про покупку житла, в основному класу «економ» і «стандарт», щоб зберегти свої заощадження в нерухомості.Тим більше, цьому сприяли різні акції та програми лояльності, що дозволяло інвесторам достатньо відчутно заощадити.

Як і в минулі роки були традиційні коливання: «тихий» літній сезон і осінньо-весняні сплески попиту.Але якщо брати загальну статистику за 2015 рік, то, незважаючи на всі складнощі, ми збільшили рівень продажів приблизно на 30%.

Олеся Перчак, заступник генерального директора компанії UDP в питаннях маркетингу

Не можна сказати, що за рік якось особливо і глобально змінився портрет покупця нерухомості.Для того, щоб трапилися помітні зміни споживчого портрета потрібно більший період часу, тому як такі зміни не відбуваються за місяці, швидше за роки.

Але можна скасувати певні змінені за деякими критеріями споживчого портрета за минулий рік, а саме:

на практиці своїх об’єктів можемо говорити про те, що покупець первинної столичної нерухомості змінився за географічними характеристиками.Тобто, якщо раніше більше киян купувало новобудови в столиці, то в 2015 році на перший план вийшли люди з інших регіонів – переважно зі Сходу країни. Обумовлено це було чинником внутрішньої міграції населення і військово-політичними подіями.

трохи змінилися поведінкові характеристики покупця. Торік все більше покупців елітної і бізнес нерухомості набували житлові проекти з метою інвестування накопичених коштів.

також можна відзначити і невеликі змін в психологічному портреті покупця.Торік все більше покупці звертали уваги при виборі квартири на «зміст» такої покупки в майбутньому, на вартість комунальних послуг і сервісів, за які потрібно буде платити.

Покупець стає більш прагматичним і раціональним у своєму виборі, все більше звертає увагу на такі деталі, бере в розрахунок майбутні витрати по квартирі. І це тенденція стосується всіх класів житла.Не можна не відзначити і більш високу компетентність покупця в питаннях будівельних матеріалів і технологій, а також юридично-правових аспектах. Люди стали більше розбиратися в нюансах покупки, більше стали задавати додаткових питань.

Юлія Горох, комерційний директор компанії «Інтергал-Буд»

Згідно з аналітичними даними нашої компанії, сьогодні житло економ-класу купує в основному молодь (від 22 до 30 років) або люди старшого покоління, які набувають квартири з метою інвестицій або длядітей. Варто відзначити, що за останній рік збільшилася кількість більш молодих покупців.

Як і раніше є зацікавленість у купівлі квартири з боку переселенців, а також тих, хто зацікавлений у надійному заощадженні коштів.

Портрет покупців нерухомості бізнес-класу незмінний: це заможні українці зі стабільним заробітком у віці 30-45 років, а також самотні люди (переважно чоловіки), бажаючі жити в комфортних умовах.

Необхідно враховувати той факт, що портрет покупців двох житлових комплексів одного класу, але в різних локаціях, може мати істотні відмінності.При цьому ключовим фактором вибору житлового комплексу найчастіше є репутація та надійність забудовника, наявність у компанії фінансових ресурсів, достатніх для завершення будівництва незалежно від динаміки продажів.

Також варто звернути увагу на те, що покупці стали більш вимогливими до якості планувальних рішень і технічним характеристикам житла (матеріали і технології будівництва, виробники вікон, ліфтів), інфраструктурі, оформлення фасадів іблагоустрою прибудинкової території.

Тенденції останніх двох років показують, що основним фактором, що впливає на прийняття рішення з боку покупця, залишається ціна покупки.

Петро Шарафетдинов, радник президента компанії «Житлоінвестбуд-УКБ»

У 2015 році кожен третій покупець в столиці вніс всю суму готівкою. І за випадковим збігом цей кожен третій покупець виявився або мешканцем Донецької, або Луганській області.А буквально перед новим роком в Києві збільшився різко відсоток покупців-мусульман. Це пов’язано з ситуацією в Криму, Туреччини та Сирії.Багаті турки і сирійці, а також етнічні кримські татари з Туреччини, до кінця року ліквідували бізнеси в Росії і перебралися в Україну.Ця група становить 5-7% всіх покупців, і це в основному дуже заможні люди, які мають свій бізнес і які платять відразу 100%.

Джерело: abcnews.com.ua

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно