Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Хто відучить будівельників халтурити

download (3)
 

Що ж або хто може відучити людей на будмайданчику працювати абияк: конкуренція на ринку, контролюючі структури чи кінцевий споживач?

Прийнято вважати, що український будівельник не може будувати, чи не схалтурити або НЕ поцупивши чогось із майданчика, – це в нашому менталітеті. А ще прийнято вважати, що рівень порядку на робочому місці забудовників безпосередньо пов’язаний із класом споруджуваного житла і його роздрібною вартістю: чим нижче він заявляється, ніж дешевше продається житло, тим нібито менше шансів отримати на виході якісний продукт. Втім, самі забудовники не згодні з цим твердженням.

«Ступінь акуратності забудовника в роботі і рівень виконуваних робіт мало пов’язані з тим, в якому класі заявлено, що будується. Ціна об’єкта залежить не стільки від рівня робіт, скільки від використовуваних матеріалів. Скажімо, будинок, в якому стіни виконуються з червоної цегли, буде дорожче, ніж об’єкт із залізобетонних конструкцій. У той же час рівень і якість самих будівельних робіт, по ідеї, і в першому і в другому випадку повинні бути ідеальними. На практиці, звичайно, трапляється по-різному», – розповідає керівник Департаменту маркетингу ГК «Фундамент» Євген Смирнов.

У свою чергу директор компанії «Е.К. Сервіс», генеральний менеджер проекту Signature Володимир Семенцов вважає, що рівень виконання робіт на об’єкті залежить, в першу чергу, від рівня професіоналізму залучених фахівців і відповідальності компанії-девелопера.

Цю думку підтверджує і директор City Development Solutions Ярослава Чапко. Компанія, яка готова нести відповідальність за свій об’єкт, не може собі дозволити залучати на підряд бригади, що називається, «з вокзалу». Така «економія» відразу обернеться величезними репутаційними втратами. Не може такий девелопер економити також на матеріалах і комплектуючих. «Огріхи будівництва рано чи пізно проявляться, в тому числі і в процесі експлуатації об’єкта, що несе значні ризики репутацій для девелопера», – зазначає Ярослава Чапко.

Джерело: abcnews.com.ua

, , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно