Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

IFC оцінює ринок підвищення енергоефективності в житловому секторе України в межах $ 50 млрд

4319.jpg
 

Міжнародна фінансова корпорація (IFC) оцінює потребу в інвестиціях і ринок заходів щодо підвищення енергоефективності в житловому секторі України станом на початок травня 2015 в межах $ 50 млрд.

Такі дані оприлюднили представники IFC, Держагентства з енергоефективності та енергозбереження (Держенергоефективності) і державного Ощадбанку (Київ) на спільній прес-конференції, присвяченій держпідтримку енергоефективних заходів длянаселення, об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) та житлово-будівельних кооперативів (ЖБК) в Києві в четвер.

“За нашими спільними з IFC попередніми підрахунками цей ринок оцінювався приблизно в 300 млрд грн.Після того, як ми отримали перший досвід, сьогодні ми можемо говорити про оцінку в межах $ 50 млрд “, – сказав глава правління” Ощадбанку “Андрій Пишний.

Він також уточнив, що на сьогодні в Україні налічується 239 тис.багатоквартирних будинків, 80% з яких потребують ремонту і термомодернізації. При цьому А.Пишний підкреслив, що реалізована “Ощадбанком”, як одним з учасників держпрограми стимулювання населення, в тому числі ОСББ та ЖБК, до впровадження енергоефективних заходів шляхом відшкодування частини суми кредиту є безпрецедентною за своїми умовами інадзвичайно важливою для забезпечення енергобезпеки країни.

За даними банкіра, на 4 травня 2015 в рамках реалізованої програми “Ощадний дім” з часткової компенсації вартості кредитів в цілому видано 3,892 тис.кредитів на загальну суму приблизно 69 млн грн, у тому числі 3,476 тис. на суму 60 млн грн на придбання котлів, що працюють на альтернативних видах палива, ще 416 на суму близько 8 млн грн – на придбання матеріалів для провеідення термомодернізації будинків.

Як повідомлялося, віце-прем’єр-міністр-міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко 22 травня заявив, що уряд України в рамках можливого залучення коштів МФО на заходи з енергоефективності веде переговори по залученнюкредитних коштів для Ощадбанку як учасника загальнонаціональної програми “Ощадний дім” по частковому держкомпенсації вартості кредитів на заходи з підвищення енергоефективності з метою зниження процентної ставки за такими кредитами, які банк на сьогоднінадає під 25% річних.

Раніше, 8 квітня, Г.Зубко заявив, що уряд спільно з Ощадбанком створили програму компенсації 20-40% вартості кредиту на заходи з підвищення енергоефективності За його словами, обсяг програми складе 1,57 млрд грн, у тому числі 1,23 млрд грн – кошти Ощадбанку, а ще 340 млн грн будевиділено з держбюджету.

Кабінет міністрів постановою №177 від 8 квітня 2015 направив Мінрегіону в 2015 році кошти в обсязі 495 млн 718,86346 тис.грн на заходи “Державної цільової економічної програми енергоефективності і розвитку сфери виробництва енергоносіїв з відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива на 2000-2015 рр.”

Згідно з документом, Міністерство економічного розвитку і торгівлі направить на ці цілі фінансовий ресурс за рахунок залишку коштів, що надійшли в минулі періоди до спеціального фонду державного бюджету як перший-третій транші ЄС щодо угоди профінансування програми “Підтримка Енергетичної стратегії в галузі енергоефективності та відновлювальних джерел енергії”.

Джерело: interfax.com.ua

, , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно