Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Ігор Кушнір: минулий рік у забудовників був роком пайової участі

384685011
 

Глава правління ПАТ “ХК “Київміськбуд” Ігор Кушнір поділився планами та очікуваннями на наступний рік.

– Ігоре Миколайовичу, яким для Вашої компанії видався цей рік?

– Високосним (посміхається). Щось давалося легко і швидко, щось гальмувалося, виникали заминки. Але головне не це. Головне, який результат ми отримали в результаті.

– І який?

– У цьому році на виході у нас є близько 330 тис. Квадратних метрів. А це саме та цифра, яка і була запланована. Тому вважаю, що для компанії рік був успішним. Адже ми не просто протрималися в кризових умовах на плаву, а й наростили обсяги будівництва, виплатили 31 млн. грн. дивідендів, отримали кілька перших місць в різних конкурсах і номінаціях – саме таким був 2016 рік для «Київміськбуду».

– А які найбільш значущі позитивні і негативні ситуації, що виникали в році, що минає для компанії (для галузі в цілому), можете відзначити?

– «Київміськбуд» є одним з найбільших учасників будівельного ринку.Так, що тенденції впливають на нас, а ми в якійсь мірі формуємо їх. Одним з найбільш негативних моментів для нас стала присутність молодих хлопців, яких в народі називають «Тітушки», під парканами будівельних майданчиків. Гучних випадків, пов’язаних з «Київміськбудом», було два – в лютому і вересні. А ходінь цих діячів, оббивання порогів з різними ультиматумами, повідомленнями в соціальні мережі та інше – якби підраховував, вже б, напевно, збився. І це проблема сьогодні всіх девелоперських компаній. Легше назвати забудовників, які не піддалися за рік цього явища, ніж починати перераховувати тих, хто боровся за своє законне право будувати. Ці речі і були самими негативними. Все інше (на кшталт неідеального законодавства, величезних податків, проблем із землею) можна пережити, тому що ці проблеми можна вирішити в законному полі.

– Про позитиви забули…

– Ні, не забув. З хорошого – було багато. Принаймні емоційне забарвлення, що минає позитивний. Коли вводиш будинок в експлуатацію, бачиш людей, яких переповнює щастя від цих позитивних змін в житті, і сам заряджаєшся чимось радісним і добрим. Це в сто разів перекриває все погане!«Київміськбуду» особливо не на що скаржитися: будинки на майданчиках зростають, люди працюють, будівельний заділ стабільний, а в планах кілька великих житлових комплексів.

– Ви так оптимістично налаштовані. Хоча прогнози для розвитку галузі сьогодні не зовсім втішні…

– Послухайте, нити, склавши руки, найпростіше. А вирішити нерозв’язані – справа принципу для найбільшої будівельної компанії. Ми тому і перші, що не відступаємо там, де пасують інші. Не бачу сенсу думати про те, що завтра буде погано. Треба сьогодні робити все, що можливо зробити, а там видно буде.

– А давайте тепер поговоримо про зміни в будівельному законодавстві, які мали місце в цьому році.

– У людей був рік мавпи, а у забудовників – рік пайової участі (сміється). В одній тільки Верховній Раді зареєстровано було, напевно, чотири варіанти документа, які, так чи інакше, стосувалися сплати «Паївка». Скільки їх не розглядали – в результаті нічого не взяли. У Київраді теж вже з березня робилися дії щодо реформування цього питання. У підсумку, в кінці осені, – нарешті, прийняли. Плюс недавно прем’єр говорив про те, що, ймовірно, цей вид сплати скасують зовсім.

Джерело: stroyobzor.ua

, , , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно