Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Ілюзія “будівельного буму”: чому в Києві прискорилися будівництва житлового комплексу

1183.jpg
 

Панорама будівельних кранів в столиці створює враження, ніби ви повернулися в 2005-2007-ті – житлові комплекси зводяться з тією ж швидкістю, що і в роки буму. Але зараз причини зовсім не у вибуховому попиті.
Статистика будівельного ринку Києва за 9 місяців 2014 виглядає більш ніж оптимістично: з січня по серпень він поповнився 23 новими проектами із загальним обсягом пропозиції більш 6,5 тис. Квартир, і до кінця року очікується завершення ще п’яти ЖК.При цьому до 10% комплексів будуються з випередженням графіка, що для кризового періоду і ледве живого попиту – економічний нонсенс.

Причини псевдостроітельного буму стають очевидні, якщо проаналізувати ціни на будівництво та на будівельні роботи.За 9 місяців 2014 вартість останніх зросла на 7% порівняно з аналогічним періодом попереднього року. До кінця року ця цифра, очевидно, наблизиться до 10%.Тому забудовники в один голос твердять: з урахуванням швидкості, з якою змінюється ситуація в країні, закінчувати будівництва будь-якими силами потрібно зараз. Адже далі може не бути ні можливості, ні грошей на це.

Поспішають.

Найбільше, очевидно, туманність перспектив лякає компанії “Київміськбуд”, UDP, “К. А. Н. Девелопмент”, “Інтергал-Буд” і “Укрбуд” – саме вони завершують зараз проекти найшвидше.”У другому півріччі 2014 (з липня по жовтень) вже стартував продаж у восьми житлових проектах цих компанія -” Квартет “,” Сонячна Рів’єра “,” Академ-парк “,” Перспектива “,” Печерськ-плаза “, Hoffmann Haus, Renaissance Residence і Lemonade “, – розповідає директор консалтингової компанії City Development SolutionsЯрослава Чапко.

“У нашій компанії в планах завершення будівництва четвертої черги ЖК” Сонячна брама “(а це близько 50 тис. Кв. М.) Та продовження будівництва житлового комплексу преміум-класу Alter Ego, загальною площею близько 55 тис. Кв. М.”- Приєднується до хору тих, хто поспішає закінчити будівництво заступник генерального директора ТММ з маркетингу та розвитку Олексій Говорун. Правда, сьогоднішня поспіх не означає, що компанія ставить хрест на 2015 році.”Наступного року ми плануємо розпочати будівництво двох нових проектів, один під Києвом, а другий – у Харкові. Сумарно порядку 200 000 кв. М заплановано до введення в експлуатацію в найближчі кілька років”, – додає Говорун.

Кому продавати

Відразу відзначимо, що кредитних грошей в нинішніх будівництвах фактично немає: банки як втратили віру в девелоперів після обвалу 2008 року, так до сих пір і не ризикують давати їм гроші.Причому ні безпосередньо, ні через покупців квартир – навіть в тих банках, де іпотечні програми де-юре продовжують існувати, де-факто отримати позику можна тільки якщо клієнт готовий внести більш 50% вартості житла самостійно, а стабільність його доходу не викликає нінайменших сумнівів. А таких, зізнаються банкіри, на сьогоднішній день фактично немає.

Правда, на ринку все ще існує схема кредитування покупки квартир в афілійованих компаній-забудовників або коли забудовник є великим боржником, і банку, хочеш не хочеш доводиться фінансувати покупки квартир у нього щоб просто отримати шанс наповернення грошей девелопером. Так, сьогодні деякі проекти компанії “Укрбуд” кредитує “Укргазбанк”, проекти компанії “Київміськбуд” – “Ощадбанк” і “Укргазбанк”. Але це скоріше виключення з правил.Основна частина будівництв фінансується за рахунок власних коштів забудовника (як, наприклад, у “К. А. Н. Девелопмент”) і за рахунок безпосередньо залучених у покупців грошей. Які, як це не дивно, все ще є.

За 2014 у столиці було проведено більше 6 тис.угод з продажу первинного житла. “Нерухомість традиційно залишається одним з найбільш безпечних способів зберегти накопичення.Крім того, здійснити покупку підштовхує велику різноманітність пропозицій житла в бюджетному сегменті, підкріплене акціями, пільговими розстрочками від девелоперів “, – розповідає Алла Куценко, керівник департаменту маркетингу консалтингової компанії City DevelopmentSolutions. Тобто, мотиваційно ситуація повертається до витоків будівельного буму на початку 2000-х, коли криза 1998 року підірвав довіру українців до грошовими заощадженнями і вони почали масово вкладати в нерухомість саме з інвестиційними, а не споживчими цілями.

Тим більше, що забудовники готові йти на зустріч як мінімум в курсових питаннях: багато з пропонованих зараз програм з купівлі нерухомості пропонують вважати по давно забутого курсу 10 грн / 1 $.І абсолютно всі готові фіксувати в договорі розстрочки вартість квадратного метра в гривні, якщо вноситься від 35% вартості квартири.

Правда, навіть такі програми лояльності не рятують від зростання цін на житло.Що примітно, самі забудовники зізнаються, що валютна складова в їх бізнесі не так і велика, але підвищення ціни мотивують саме ростом курсу.

“На сьогоднішній день з урахуванням постійно зростаючого курсу валюти ми підняли ціни в гривні на 25%.У доларах ціна впала на 20%. Буде рости курс – буде зростати ціна, незважаючи на те, що імпортна складова в будівництві відносно невелика – 15%.Плюс до всього не варто забувати про те, що існує середня ринкова ціна за квадрат в кожному класі нерухомості, нижче якої забудовник опускатися не буде.З іншого боку, якщо порівнювати ціни, сьогодні реальні угоди на первинному ринку відбуваються за курсом в 10-11 грн за долар “, – розповідає Олексій Говорун.

В умовах відсутності банківського кредитування надання розстрочки на покупку нерухомості безпосередньо забудовником з екзотичного інструмента перетворилося на зовсім стандартний.Найдовші розстрочки готові надавати сьогодні KAN Development і UDP – за квартиру в їх комплексах можна розплачуватися до 10 років. Інші забудовники поки тримаються в рамках звичних 2-3 років, але тенденція явно йде до збільшення термінів надання розстрочки.

Джерело: delo.ua

Возможно, Вам также будет интересно