Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Іноземні орендарі вимагають більшого

6063.jpg
 

Складнощі в економіці не змусили іноземних орендарів ТРЦ знизити свої вимоги до орендованих приміщень.Міжнародних компаній, що працюють в Україні через місцеві представництва і керованих із зарубіжного хед-офісу, а не через франшизу, в країні менше 20.За оцінками директора департаменту торговельної нерухомості Colliers International Україна Наталії Кравець займають вони не більше 10% ринку.

Але важливість цих брендів настільки висока, що українські девелопери погоджуються на самі різні вимоги заради їхньої присутності в ТРЦ.В основному це оператори фешн-сегмента, які торгують одягом, взуттям та аксесуарами, такі як Inditex (в Україні представлені бренди Zara, Pull & Bear, Massimo Dutti, Bershka, Stradivarius, Oysho), LPP (RESERVED, Cropp, House, MOHITO, SiNSAY), Mango, LC Waikiki.

Сила імені

Керівник департаменту торгових площ компанії JLL в Україні Анна Чуботінавиделяет дві особливості міжнародних орендарів.Закордонні гравці звертають особливу увагу на пул орендарів торгового центру – для них важливо сусідство з брендами відповідного рівня і класу.Крім того, вони більш педантичні у виборі локації і конфігурації приміщення, що обумовлено особливостями устаткування і корпоративною політикою.

Заходити в країну іноземці воліють починаючи з Києва, але не стільки в силу регіональних особливостей, скільки через більш широкої пропозиції якісних площ. Правда, така ж вимога висувають і українські компанії.«І вітчизняні, і іноземні орендарі вважають за краще розміщувати свої магазини в містах з великою чисельністю населення», – говорить про моменти схожості керівник департаменту агентських та консультаційних послуг у сфері торговельної нерухомості компанії DTZ вУкраїні Антоніна Пучко.

Відмінності ж, за її словами, полягають у тому, що для українських орендарів ім’я девелопера не завжди відіграє вирішальну роль, тоді як іноземні рітейлери (особливо ті, які тільки виходять на ринок України) звертають велику увагу на те, хто саме виступить якдевелопера проекту торгового центру.

Технічні вимоги

Консультанти відзначають, що іноземці дуже вимогливі до якості обробки і технічного оснащення приміщень, в яких перебуватимуть їхні магазини.Тому найчастіше попередні договори оренди укладаються ще на етапі будівництва ТРЦ, щоб відразу можна було вносити в проект необхідні корективи.Експерт з торговельної нерухомості Вадим Зінченко оцінює такі додаткові інженерні витрати в € 200 на квадратний метр. З урахуванням середньої вартості будівництва торгового центру в $ 800-100 за квадратний метр, це додаткових 15-20% до вартості площ.

У цю суму, за словами Зінченка, входять не тільки такі особливості як якісний ремонт або посилена електропроводка, здатна витримати освітлення від 150 ват на кв. м, але й іміджеві елементи.Наприклад, у Inditex є вимога, щоб довжина вітрини становила не менше 30 м і щоб на відстані 8 м від неї не було острівців з товаром, що загороджують магазин.LPP, за його словами, особливу увагу приділяє інженерії та автономності приміщення, зокрема, їм прямо на території магазину потрібен туалет або як мінімум рукомийник.

«Найчастіше іноземні компанії запитують більший повітрообмін: оскільки вони активніше піклуються про своїх покупців, то можуть зажадати потужність в 2-3 рази вище, ніж українські магазини», – додає Наталія Кравець.

Трохи загального

Втім, як пояснює директор з оренди компанії UTG Євгенія Локтіонова, головне, чим визначається вимога компанії до приміщення – це її спеціалізація та особливості роботи, а не країна походження.

Наталія Кравець уточнює, що незначні ментальні відмінності в залежності від країни походження материнської компанії є, але проявлятися вони можуть тільки в процесі переговорів.«Завдяки тому, що зазвичай міжнародні ритейлери працюють давно і в багатьох країнах, вони виробили уніфікований підхід до розвитку і роботі», – пояснює вона.

Позиція міжнародних брендів дозволяє їм не тільки вимагати особливої ​​обробки приміщень, а й розраховувати на лояльність з боку власників ТРЦ. «Довіра до них трохи більше», – пояснює Наталія Кравець.«Сила бренду важлива, особливо в поточних умовах, і зарубіжні ритейлери можуть одержати більш привабливі комерційні умови, однак все залежить від розміру орендованого приміщення, популярності бренду та ряду інших умов», – підтримує її Анна Чуботіна.

Правда, відноситься це все насамперед до діючих договорів і вже працюють в Україні компаніям.Експерти пояснюють, що подібні обставини роботи та умови оренди будуть більш-менш застосовні і для свіжих договорів, ось тільки зараз іноземці не поспішають відкривати в Україні нові магазини і заводити сюди нові марки.

Джерело: abcnews.com.ua

, ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно