Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Інвестиції в Київ будуть залучати по-новому

9053.jpg
 

Нинішнє керівництво КП «Київське інвестиційне агентство» (КІА) невдоволено форматом своєї роботи: відсутня зрозуміла стратегія, неясні механізми залучення інвестицій, немає чітких гарантій міста для захисту інтересів інвесторів.Щоб змінити ситуацію, КІА вирішило провести реформу самого себе, для чого запросило зовнішніх консультантів: компанію Talent Advisors і організацію Transparency International. Завершити реформу в КІА планують восени поточного року.

Можна більше

За останні півтора року КІА закрило 17 інвестиційних операцій, завдяки чому привернуло 1,7 млрд грн, розповідає нинішній гендиректор підприємства Олег Містюк. З цих операцій 12 були закриті в 2015 році.Крім того, за рахунок шести донорських проектів КІА вдалося заощадити 160 млн грн, розповідає Містюк.

Гроші, здавалося б, немаленькі, але це всього близько 1/30 від бюджету Києва і в основному за рахунок внутрішньодержавні ресурсів.«Більшість інвесторів було, звичайно, з України, хоча іноземний капітал також присутній», – не приховує Олег Містюк.

Щоб збільшити ефективність роботи агентства, там зібралися провести реформу.Зараз КІА якраз знаходиться в початковій стадії її реалізації. Як розповідає партнер Talent Advisors Тала Стеценко, яка брала участь в розробці концепції реформи, був вивчений досвід багатьох країн, включаючи країни Балтії і Грузії.

До реформи підключилися і борці з корупцією.«У червні 2015 ми підписали меморандум про співпрацю з КМДА і КІА про зміну і налагодженні системи належного регулювання», – розповідає експерт з державного управління Transparency International Україна Олеся Архипська.Автори реформи запевняють, що саме КІА участі в розробці не приймало і не впливало на консультантів.

Що потрібно міняти

Незважаючи на наявні деякі досягнення КІА, в цілому підприємство залишається малозрозумілим і не дуже ефективним.Багато в чому проблема полягає в тому, підкреслює Тала Стеценко, що у нього навіть немає чіткої і зрозумілої стратегії, немає цілей його діяльності.

Серед інших проблем реформатори виділили наявність непрофільних проектів в портфелі КІА (мовляв, якщо з’являється проблема, то КІА її вирішать хоча б тому, що більше ніхто на неї не звертає уваги), заплутана архітектура бізнес-процесів і комунікацій КІА з КМДА,відсутність належної оплати співробітників КІА.

Що робити?

Проблему зарплат пропонують вирішити завдяки кадрової реформи: наймати співробітників будуть тільки на конкурсній основі, тому в найближчі місяці штат КІА, включаючи топ-менеджмент, зазнає істотних змін.Якщо зараз вищим керівником КІА є гендиректор, то після реформи їм стане найнятий на ринку CEO, який буде підзвітний КМДА, а за ним уже будуть вести нагляд відділ внутрішнього контролю та аудиту і громадськість.Громадський контроль реформатори називають важливою умовою ефективності прозорості роботи оновленого КІА.

Зарплату CEO (і, ймовірно, інші співробітники) будуть отримувати не у вигляді фіксованої ставки і премій, а в залежності від ефективності роботи.«Діятиме бонусна система. Це підвищить мотивацію співробітників і дозволить платити їм гідну зарплату », – пояснює Тала Стеценко. При цьому роль керівників бізнес-напрямків буде посилена, а паралельно буде створено середню ланку співробітників.

У пошуках стратегії

Правда, поки залишається не зовсім ясно головне – стратегія КІА. Чим і як буде займатися агентство, які галузі будуть пріоритетними, яку роль в проектах КІА приділятиметься будівництву?Зараз основним пріоритетом КІА, судячи з даних офіційного сайту, є соціальна сфера, зокрема, будівництво дитсадків та інших дошкільних установ.Незважаючи на те, що місту такі проекти безумовно цікаві, складно зрозуміти, який комерційний інтерес в них можуть знайти інвестори.

Очевидно, щоб знайти відповіді на ці питання, КІА проводить зустрічі і консультації не тільки з згаданими стратегами, але і з міжнародними аудиторами, такими як Deloitte і Ward Howell, залучаючи кошти від міжнародного фонду «Відродження», а й планує залучати допроцесу такі організації як USAID та ЄБРР.

Як розповів Олег Містюк, з ЄБРР вже проводилася зустріч з питання розширення кредитоспроможності міста.«Дійсно, у нас була робоча зустріч, на якій обговорювали існуючі питання співпраці та поліпшення кредитоспроможності міста Києва та ефективності муніципалітету», – підтвердив старший радник ЄБРР в Східній Європі і Кавказі Антон Усов.Олег Містюк уточнює, що в найближчі пару тижнів відбудеться чергова зустріч сторін.Можливо, завдяки допомозі міжнародних експертів і організацій КІА нарешті не тільки побудує зрозумілу для громадськості і потенційних інвесторів стратегію, а й зможе ефективно нею скористатися.

Джерело: abcnews.com.ua

, ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно