Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Інвестиції в європейську торговельну нерухомість виросли на 30%

6210.jpg
 

У другому кварталі обсяг інвестицій у торговельну нерухомість Європи перевищив € 16 млрд – таким чином, річний приріст в секторі склав більше 30%. Найбільше зростання інвестиційної активності спостерігався в Німеччині та Норвегії, де було укладено низку великих угод.

Протягом останніх трьох кварталів обсяг інвестицій у торговельну нерухомість перебував на позначці € 16 млрд. Для порівняння, протягом більшої частини 2014 квартальний обсяг становив близько € 12 млрд.Темпи зростання інвестиційної активності в секторі торговельної нерухомості перевищують 30% на рік протягом вже більш ніж двох років, завдяки чому загальний 12-місячний показник наблизився до докризового піку (€ 63 млрд), наблюдавшемуся протягом чотирьох кварталів, що передувалипершого кварталу 2007 року.

Ринок Німеччини залишається особливо сильним протягом останніх кількох років: обсяг інвестицій у торговельну нерухомість перевищував € 2 млрд протягом восьми з дев’яти останніх кварталів.У другому кварталі 2015 обсяг прямих інвестицій склав € 3,1 млрд. У Німеччині обсяг інвестицій представлений низкою великих угод, сім з яких мають вартість більше € 100 млн.Крім того, Hudson Bay Company придбала мережу універсальних магазинів Kaufhof, владеющую активами на загальну суму більше € 2 млрд.

Різкий стрибок активності в Норвегії пов’язаний з придбанням Citycon портфеля Sketor, що містить активи загальною вартістю € 1,4 млрд.У першому півріччі були укладені та інші угоди в секторі торговельної нерухомості на € 1300000000, внаслідок чого в першій половині року частка сектора в загальному обсязі інвестицій у комерційну нерухомість склала в Норвегії 45%.

Однією з тенденцій, найбільш виражених в секторі торговельної нерухомості, є більш високий рівень інвестиційної активності європейських інвестиційних фондів нерухомості і публічних ріелторських компаній як на внутрішньому, так і на міжнародному ринку.У першому півріччі на їх частку припало 27% від загального обсягу інвестицій (у порівнянні з 17% за весь 2014 рік).Європейські інвестиційні фонди нерухомості не тільки проявляють активність як покупці, але і стають все більш активними продавцями торговельної нерухомості в Європі.За останні 18 місяців вони придбали торговельну нерухомість в цілому на € 16900000000 і продали на € 16400000000. В обох випадках це більш ніж у два рази перевищує показник попередніх 18 місяців.

Джон Уелхем, керівник напрямку інвестицій у торговельну нерухомість на європейському ринку відділу ринків капіталу в регіоні Європи, Близького Сходу та Африки, CBRE, прокоментував це таким чином: «Показники інвестицій у торговельну нерухомість залишаютьсядуже високими протягом першої половини року, а інвестори зберігають високий рівень активності 2014 року. В даний час ми спостерігаємо більш збалансований попит на основні і второклассние активи, а прибутковість активів обох видів продовжує зростати.Тим не менш, хоча прибутковість першокласних і другокласних активів зросла, розрив між ними залишається значним: прибутковість второклассной нерухомості відновилася в меншій мірі, ніж прибутковість першокласної.

Ринок портфельних угод залишався активним протягом всієї першої половини року; зокрема, популярністю користувалися портфелі, що містять активи різних типів і забезпечують хороші показники прибутковості в порівнянні з процентними ставками.Ми очікуємо, що показники найближчих місяців будуть дуже високими і що обсяги інвестицій в четвертому кварталі можуть перевищити попередній пік, зазначений у четвертому кварталі 2014 року.Також інвестори стануть звертати увагу на ринки з високими темпами зростання орендних ставок у міру подальшого зростання популярності таких ринків, як Лондон ».

Джерело: abcnews.com.ua

, ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно