Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Інвестиційний потенціал ринку нерухомості України: 4 перспективні напрямки

18340.jpg
 

В рамках третього щорічного Форуму в сфері нерухомості країн Східної Європи (EE Real Estate Forum) міжнародні інвестори і девелопери обговорили інвестиційні перспективи ринку нерухомості регіону і, зокрема, України.
Що гальмує зовнішні інвестиції

Геополітичний ризик – одна з причин, по якій іноземці бояться вкладати капітал в Україну, але далеко не основна.На думку учасників дискусії, основні ризики криються в корупції, недорозвиненості інститутів влади і недосконалість судової системи.«Поки наші судді не судитимуть за законом, ми не подолаємо корупцію», – підкреслила глава практики нерухомості DLA Piper Ukraine Наталія Кочергіна.

На думку президента TUID Бурака Пехліван, український уряд недостатньо коммуницирует з бізнесом – немає діалогу, що теж негативно позначається на інвестиційному кліматі країни.

В Україні як і раніше немає інституційних інвесторів, в сфері нерухомості основним джерелом фінансування виступають фінансово-промислові групи, населення і, дуже рідко, комерційні банки.При сприятливих умовах цей список могли б доповнити REIT (Real Estate Investment Trust), промислові та фінансові іноземні інвестори, вважає фінансовий консультант і викладач Единбурзької бізнес-школи Іван Компан.

Поки ситуація в Україні до цього не має, але певні позитивні тенденції є.Експерти відзначили, що за останні 3-4 роки істотно спростилося ведення бізнесу, чому сприяло відкриття реєстрів, створення публічного земельного кадастру, в перспективі – відкриття доступу до містобудівної документації.

Ринок сільськогосподарських земель

Один з найбільш цінних ресурсів України, який викликає інтерес потенційних інвесторів. Поки на законодавчому рівні немає необхідних механізмів, які б дозволили залучати зовнішній капітал в цю сферу.Іван Компан переконаний, що грамотна земельна реформа може стати каталізатором припливу фінансування в Україні.

Бурак Пехліван підтвердив інтерес іноземних інвесторів до ринку сільськогосподарських земель – за його словами, закордонні інвестори вже зараз готові орендувати і купувати землю.

Необхідність земельної реформи назріває давно, але до цього питання потрібно підходити делікатно.Наталія Кочергіна звернула увагу, що перед тим, як знімати мораторій на продаж с / г землі, потрібно пропрацювати чіткий механізм її збереження – наприклад, відпрацювати інструменти, які не дозволять безконтрольно міняти цільове призначення.

Об’єкти інфраструктури і промислові об’єкти

Розвиток ринку землі відкриє ще один привабливий напрям для інвестицій – інфраструктурні та промислові об’єкти. Інноваційний сільське господарство буде вимагати нових зерносховищ, доріг, портів.Україна вже відчуває дефіцит в подібних об’єктах. І, за словами Наталії Кочергіної, сьогодні серед клієнтів DLA Piper Ukraine є великий портовий оператор.Однак, більшість інвесторів тільки придивляються до України і вивчають обстановку, говорить директор інвестиційного департаменту Львівської міської ради Ольга Сивак. У той же час, вона теж відзначила інтерес інвесторів до інфраструктурних об’єктів.

Зелене і енергоефективне будівництво

Міжнародні банки і венчурні фонди готові розглядати подібні проекти для вкладення капіталу.Юлія Степанова, старший банкір ЄБРР підкреслила, що банк готовий вкладати в країни Східної Європи, і один з основних факторів, який враховується при розгляді проекту і прийнятті рішення, – енергоефективність.

ЄБРР вже взяли участь у фінансуванні будівництва нового готель Hilton Garden Inn в Тбілісі, в якому значна увага приділена енергоефективності.

Відновлювана енергія

Альтернативна енергетика – ще один перспективний напрям для інвестицій. Щорічно в Україні збільшується кількість проектів, так чи інакше пов’язаних з альтернативної і відновлюваної енергетикою.Експерти впевнені, що поки темпи розвитку цього сегмента не відповідають тому потенціалу, який є в Україні.

Бурак Пехліван стверджує, що турецькі інвестори хочуть і готові інвестувати в проекти відновлюваної енергетики, але процес гальмує відсутність договору про вільну торгівлю.

Джерело: propertytimes.com.ua

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно