Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Кабмін буде стверджувати лише будпроектів вартістю від 400 млн грн

6016.jpg
 

Уряд України в рамках децентралізації у сфері архітектурно-будівельного контролю скоротило кількість затверджуваних їм проектів будівництва шляхом підвищення кошторисної вартості підлягають затвердженню проектів до 400 млн грн, тоді як раніше урядстверджувало проекти вартістю 100 млн грн і більше.

Як повідомило Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства (Мінрегіон), відповідну постанову Кабінету міністрів “Про внесення змін до порядку затвердження проектів будівництва і проведення експертизи” прийнято назасіданні уряду в середу.

При цьому в Мінрегіоні відзначають, що обов’язкова експертиза кошторисної частини проектів будівництва об’єктів, що реалізуються із залученням бюджетних і коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій, а також кредитів під держгарантії,встановлена ​​лише для проектів кошторисною вартістю понад 300 тис. грн.

За даними Мінрегіону, також зазначеними змінами передбачено затвердження Будпроект у строк не пізніше ніж через три місяці з дня отримання експертного звіту щодо розгляду відповідної проектної документації.

У міністерстві уточнюють, що проект зазначеного урядового постанови розроблено на виконання закону України №320-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень у сферіархітектурно-будівельного контролю та удосконалення містобудівного законодавства “від 14 травня 2015 року.

Як повідомлялося з посиланням на Мінрегіон, Кабінет міністрів постановою №759 від 17 жовтня 2013 закріпив за собою право затверджувати реалізовані із залученням коштів державного та місцевих бюджетів проекти загальною кошторисною вартістю 100 млн грн і більше почергам реалізації.

Крім того, уряд надав виконавчим органам сільських, селищних і міських рад право затверджувати проекти будівництва об’єктів загальною кошторисною вартістю до 30 млн грн, будівництво яких ведеться із залученням коштів госпсуб’єктівкомунальної форми власності.

За даними Мінрегіону, зазначені зміни також передбачали можливість за рішенням замовника будівництва проводити експертизу окремих розділів проектної документації планованого до зведення об’єкта.

Порядок затвердження проектів будівництва і проведення експертизи затверджений постановою Кабінету міністрів №560 від 11 травня 2011 року.

Джерело: interfax.com.ua

,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно